Με την ολοκλήρωση της 2ης ημέρας του 6ου διεθνούς τουρνουά Danaon Cup που διεξάγεται στην Αργολίδα, στην κατηγορία των Παμπαίδων έχουν ήδη εξασφαλίσει μία θέση στην πρώτη οχτάδα οι Διομήδης Άργους (1ος όμιλος), ΓΑΣ Καματερού (3ος όμιλος), ΠΑΟΚ (4ος όμιλος), ΑΣΕ Δούκα 1 (6ος όμιλος) και Λεωνίδας 2 (7ος όμιλος), έχοντας το απόλυτο με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στην Α’ φάση.
Στα σημερινά παιχνίδια θα κριθούν και τα άλλα τρία εισιτήρια από τον 2ο, 5ο και 8ο όμιλο. Συγκεκριμένα οι αγώνες που θα κρίνουν την οριστική κατάταξη στους παραπάνω ομίλους είναι οι: Ζαφειράκης- Πανόραμα, Αερωπός Έδεσσας- Άρης Θεσσαλονίκης, Φίλιππος Βέροιας- Ιωνικός ΝΦ.
Στις Παγκορασίδες ΟΦΝ Ιωνίας και ΕΣΝ Βριλησσίων συνέχισαν με το απόλυτο και έτσι εξασφάλισαν μία θέση στην πρώτη οχτάδα, όπως και οι Εθνικός Κοζάνης και Λεωνίδας.
*Οι φίλαθλοι μπορούν να παρακολουθήσουν την εξέλιξη όλων των αγώνων σε live score μέσω της ιστοσελίδας e-handball.gr, αλλά και εικόνα από όλους τους αγώνες στην Αγία Τριάδα και από επιλεγμένους σε άλλα κλειστά, μέσω των καναλιών της διοργάνωσης στο Youtube, Danaon Cup 1 και Danaon Cup 2 σε παραγωγή Websportstv.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος
1. Διομήδης Άργους 4
2. ΓΣ Παπασιδέρης 2
3. ΑΣΕ Δούκα 2 0
2ος (Β) όμιλος
1. Ζαφειράκης Νάουσας 2
2. Ολυμπιακός Κερατσινίου 2
3. ΑΕΠ Πανόραμα 0
3ος (C) όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 1 4
2. ΓΑΣ Καματερού 2 2
3. Ταλεντούλ (Ρουμανία) 0
4ος (D) όμιλος
1. ΠΑΟΚ 4
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
3. Αμφικτύονες Λαμίας 0
5ος (E) όμιλος
1. Αερωπός Έδεσσας 2
2. Άρης Θεσσαλονίκης 2
3. ΟΦΝ Ιωνίας 0
6ος (F) όμιλος
1. ΑΣΕ Δούκα 1 4
2. ΑΣΟΧ Φοίβος 2
3. Δράμα 1986 0
7ος (G) όμιλος:
1. Λεωνίδας 2 4
2. ΑΟ Ιωαννίνων 2
3. Λεωνίδας 1 0
8ος (H) όμιλος
1. Φίλιππος Βέροιας 2
2. Larissa Handball Club 2
3. Ιωνικός ΝΦ 0
Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος
1. ΟΦΝ Ιωνίας 4
2. ΑΟΔ Κορυδαλλού 2
3. Φιλώτας Φλώρινας 0
2ος (Β) όμιλος
1. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
2. Φίλιππος Βέροιας 0
3. Αρίων Πτολεμαΐδας 0
3ος (C) όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 2
2. Ζαφειράκης Νάουσας 2
3. Άρης Θεσσαλονίκης 0
4ος (D) όμιλος
1. Εθνικός Κοζάνης 4
2. Λεωνίδας 4
3. ΕΑΧ Χανιά 0
4. Αμφικτύονες Λαμίας 0
Έφηβοι (6 ομάδες) 1. Ελλάδα 2
2. Χάλμπι 2
3. Athens Masters 2
4. Μαυροβούνιο 2
5. Πέλιστερ 0
6. Διομήδης Άργους 0
Παίδες (9 ομάδες)
1ος όμιλος (Α)
1. Χάλμπι 4
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
3. Πανελλήνιος ΓΣ 0
2ος όμιλος (Β)
1. Ελλάδα 2
2. Μαυροβούνιο 2
3. Ακαδημία Πάτρας 0
3ος όμιλος (C)
1. Μπακάου (Ρουμανία) 4
2. Διομήδης Άργους 0
3. ΟΦΝ Ιωνίας 0
- Advertisement -
loading...