Διεξάγεται στη Προσοτσάνη υπό την επίβλεψη της ΕΑΠ/ΟΧΕ και την υποστήριξη των Δήμου Προσοτσάνης και ΑΟ Προσοτσάνης, η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018
Α’ φάση (1η αγωνιστική)
Φίλιππος Βέροιας- ΧΑΝΘ 31-22
ΑΣΕ Δούκα- ΠΑΟΚ 35-29
Αερωπός Έδεσσας- Διομήδης Άργους 29-33
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΕΚ 24-27

Α’ φάση (2η αγωνιστική)
Φίλιππος Βέροιας- ΠΑΟΚ 28-26
ΑΣΕ Δούκα- ΧΑΝΘ 37-28

Τρίτη 26 Ιουνίου 2018
Α’ φάση (2η αγωνιστική)
Αερωπός Έδεσσας- ΑΕΚ 24-33
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Διομήδης Άργους 30-27
Α’ φάση (3η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ- ΧΑΝΘ 33-31
ΑΣΕ Δούκα- Φίλιππος Βέροιας 26-35
ΑΕΚ- Διομήδης Άργους 36-38
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αερωπός Έδεσσας 28-24

Τετάρτη 27 Ιουνίου 2018
Β’ φάση (1η αγωνιστική)
13:00 ΠΑΟΚ- Αερωπός Έδεσσας
15:00 ΧΑΝΘ-Διομήδης Άργους
17:00 Φίλιππος Βέροιας- ΑΕΣΧ Πυλαίας
19:00 ΑΣΕ Δούκα- ΑΕΚ

Πέμπτη 28 Ιουνίου 2018
Β’ φάση (2η αγωνιστική)
08:30 ΧΑΝΘ- Αερωπός Έδεσσας
10:15 ΠΑΟΚ- Διομήδης Άργους
12:00 ΑΣΕ Δούκα- ΑΕΣΧ Πυλαίας
13:45 Φίλιππος Βέροιας- ΑΕΚ

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Α’ ΦΑΣΗΣ
Α’ όμιλος
1. Φίλιππος Βέροιας 6
2. ΑΣΕ Δούκα 4
3. ΠΑΟΚ 2
4. ΧΑΝΘ 0

Β’ όμιλος
1. ΑΕΚ 4
2. ΑΕΣΧ Πυλαίας 2
3. Διομήδης Άργους 2
4. Αερωπός Έδεσσας 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Β΄ΦΑΣΗΣ

1-4
1. Φίλιππος Βέροιας 2
2. ΑΕΚ 2
3. ΑΕΣΧ Πυλαίας 0
4. ΑΣΕ Δούκα 0
5-8
5. ΠΑΟΚ 2
6. Διομήδης Άργους 2
7. Αερωπός Έδεσσας 0

8.ΧΑΝΘ 0

Τα παιγνίδια του Διομήδη:

1η αγωνιστική
ΑΕΡΩΠΟΣ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ 29-33
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 6-6, 8-10, 8-13, 12-14, 16-17 (ημχ), 16-20, 19-23, 21-27, 24-29, 24-30, 29-33.
Αερωπός (Δεληχρήστος): Κατσάκης 2, Καρακατσάνης 1, Μησιρλίδης, 3, Πέρρος 5, Πάσχος 6, Γέργης 2, Λιανδής 8, Γάτσης, Στόμας, Τοτίδης 1, Πόπτσης 1, Γκεντζής, Μουμτζιδέλης.
Διομήδης (Δημήτρουλας): Χατζηκωνσταντίνου, Ντάκαρης, Παππάς, Μπελιτσιάνης 2, Χρόνης 2, Μπινιάρης 13, Ντούρος, Μούγιτς 1, Μιχαλόπουλος 1, Σχοινοχωρίτης, Παπαγιαννόπουλος, Χιόνης 1, Μπόλιαρης 2, Σκούρας, Μητσάκος, Αναγνωστόπουλος 11.
Διαιτητές: Μαυρίδης – Τομίδης. Δίλεπτα: 3-2. Πέναλτι: 2/5 – 2/2

2η αγωνιστική
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ 30-27
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 5-5, 6-6, 9-8, 12-9, 14-11 (ημχ), 18-15, 19-17, 23-20, 26-22, 27-23, 30-27.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Σκανδάλης): Πιαστόπουλος, Παπαβλασόπουλος, Αλεξανδρίδης 11, Αμπατζίδης 1, Παπανίκου 3, Φαχουρίδης 9, Γκάγκος, Μπάμπαλης 1, Στεφανίδης 1, Τσόγκας, Δουκαρέλος, Ξάνθος, Ξυδιάς, Χαρούπας 2, Δοξακάκης 2.
Διομήδης Άργους (Δημήτρουλας): Χατζηκωνσταντίνου, Ντάκαρης, Παππάς, Μπελιτσιάνης, Χρόνης 2, Μπινιάρης 11, Ντούρος, Μούγιτς 1, Μιχαλόπουλος 2, Σχοινοχωρίτης, Παπαγιαννόπουλος, Χιόνης 2, Μπόλιαρης 5, Σκούρας, Μητσάκος, Αναγνωστόπουλος.
Διαιτητές: Μαυρίδης – Τομίδης. Δίλεπτα: 6-5. Κόκκινη: Αλεξανδρίδης 53:12 (τρία δίλεπτα): Πέναλτι: 6/6 – 1/1.

3η αγωνιστική

ΑΕΚ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 36-38
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-6, 12-11, 16-12, 17-15, 19-18 (ημχ), 21-19, 25-23, 28-28, 31-32, 32-35, 36-38.
ΑΕΚ (Κοτελίδας): Πρωτέκδικος, Αθανασάκης, Μελίσσης, Ασλής, Κοβάνης 5, Στάθης 1, Κοτσιώνης 13, Βούλγαρης 2, Βασιλείου 5, Καρράς 3, Τσαμποδήμος, Βεζύρης 7, Παππάς, Σιγάλος, Παπαντωνίου, Ρούτσιας.
Διομήδης (Δημήτρουλας): Χατζηκωνσταντίνου, Ντάκαρης, Παππάς, Μπελιτσιάνης 2, Χρόνης 3, Μπινιάρης 17, Ντούρος, Μούγιτς 4, Μιχαλόπουλος, Σχοινοχωρίτης, Παπαγιαννόπουλος, Χιόνης 3, Μπόλιαρης 3, Σκούρας, Μητσάκος, Αναγνωστόπουλος 6.
Διαιτητές: Μαυρίδης – Τομίδης.

Δίλεπτα: 4-4. Κόκκινη: Πρωτέκδικος 45:46 (τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 1/1 – 3/3

 

- Advertisement -
loading...