Ολοκληρώθηκε η πρώτη διαδικασία της ψηφοφορίας των κορυφαίων της Handball Premier 2017-2018 που διενήργησε η ΟΧΕ.

 

Στην διαδικασία συμμετείχαν όλοι οι προπονητές (12) και οι αρχηγοί (12) της Handball Premier, καθώς και οι δημοσιογράφοι/ εκπρόσωποι ΜΜΕ (15) που καλύπτουν το ρεπορτάζ του χάντμπολ. Από τους πόντους των 39 μελών της ειδικής επιτροπής, προέκυψαν οι τρεις κορυφαίοι αθλητές ανά θέση, οι τρεις καλύτεροι προπονητές και νέοι της σεζόν.

Από σήμερα Τρίτη έως και την Κυριακή 24 Ιουνίου, οι φίλοι του αθλήματος θα μπορούν να ψηφίζουν στο e-handball.gr -χορηγό επικοινωνίας της Handball Premier- ώστε να αναδειχθούν οι κορυφαίοι. Αυτοί θα προκύψουν από την πρόσθεση των πόντων της ειδικής επιτροπής (προπονητές, αρχηγοί, δημοσιογράφοι) και των πόντων (ένας πόντος/ μία ψήφος) από την ψηφοφορία του κοινού.

Τερματοφύλακας

Τσιλιμπάρης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Ραντούλοβιτς (ΑΕΚ)

Άρσιτς (Διομήδης Άργους)

4. Κοτανίδης (ΠΑΟΚ) 32

5. Μπάρμπας (ΑΣΕ Δούκα) 10

6. Ζλατάνος (Φίλιππος) 5

7. Ιωαννίδης (ΧΑΝΘ) 4

8. Κολλύρης (ΑΣΕ Δούκα) 2

Δεξί εξτρέμ

Τζηράς (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Χόγκας (ΑΕΚ)

Αραμπατζής (ΠΑΟΚ)

4. Κυριακού (Αερωπός Έδεσσας) 38,

5. Μπάγιος (ΑΣΕ Δούκα) 20,

6. Τότος (ΓΑΣ Καματερού)

Ζευγαρόπουλος (Φίλιππος Βέρ) 2.

Δεξί ίντερ

Λόκεν (ΑΕΚ)

Αλβανός (Ολυμπιακός ΣΦΠ/)

Κράλλης (Αερωπός Έδεσσας)

4. Βεσελίνοβιτς (ΠΑΟΚ) 42,

5.Τσαμεσίδης (Φοίβος Συκεών) 24,

6. Δομπρής (ΑΕΚ) 15,

7. Μπαϊρλής (ΧΑΝΘ) 9,

8.Σιαματάς (Πανελλήνιος/Φίλιππος),

9. Αντάμοβιτς (Δράμα 1986),

10. Δάσκαλος (Διομήδης Άργους),

Ντούνης (ΑΣΕ Δούκα) 4,

12. Νικηφόρου (Διομήδης Άργους),

Ζιβούλοβιτς (ΑΣΕ Δούκα) 2.

Πλέι μέικερ

Αργυρού (ΑΕΚ/Διομήδης Άργους)

Κανδύλας (Ολυμπιακός ΣΦΠ/)

Σεϊρεκίδης (Φίλιππος Βέροιας)

4. Γκέρτσος (ΑΣΕ Δούκα) 10,

5. Μελετάκος (ΓΑΣ Καματερού),

Μαστορογιάννης (ΠΑΟΚ TV) 9,

7. Πετρίδης (ΠΑΟΚ),

Θ. Κωστακίδης (Φίλιππος Βέροιας),

Βασιάδης (ΧΑΝΘ) 7,

10. Αποστολίδης (ΑΣΕ Δούκα),

Τζουβάρας (Αερωπός Έδεσσας) 4,

12. Δομπρής και Μυλωνάς (ΑΕΚ) 2.

Πίβοτ

Βραζάλιτσα (ΑΕΚ)

Κοκκώνης (ΠΑΟΚ)

Γιόσμου (Διομήδης Άργους)

Αραπακόπουλος (ΑΣΕ Δούκα) 36,

5. Παπαδιονυσίου (Ολυμπιακός 34

6. Καραμπουρνιώτης (Ολυμπιακός) 29,

7. Λιάπης (Ολυμπιακός ΣΦ) 22,

8. Μωραϊτης (ΑΣΕ Δούκα) 14,

9. Αρσενασβίλι (Φίλιππος Βέρ) 2.

Αριστερό ίντερ

Σανίκης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Μυλωνάς (ΑΕΚ)

Τουνγκελίδης (Δράμα 1986)

4. Παλάσκας (ΠΑΟΚ) 35,

5. Νταρσουλάντ (ΑΣΕ Δούκα) 7,

6. Ζιβούλοβιτς (ΑΣΕ Δούκα) 5,

7. Αποστολίδης (Φίλιππος) 4,

8. Κρητικός (Ολυμπιακός) ,

Λαδάκης (ΓΑΣ Καματερού),

Νικολαΐδης (ΑΕΚ) 2.

Αριστερό εξτρέμ

Ζαμπούνης (ΑΕΚ)

Κεδέρης (ΑΣΕ Δούκα)

Τσίλης (ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV)

Στούμπης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 42,

5.Κωστακίδης (Ολυμπιακός) 27,

6. Χ. Αργυρού (Διομήδης Άργους) 4,

7. Δεληζάνος (Φοίβος Συκεών) 2.

Προπονητής

Ζαραβίνας (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Γραμματικός (ΑΕΚ)

Πηλαλίδης (Αερωπός Έδεσσας)

4. Δεληγιάννης (Διομήδης) 43,

5. Μπούνας (ΑΣΕ Δούκα) 39,

6. Παυλίδης (Φίλιππος Βέροιας) 21,

7. Σεϊρεκίδης (ΠΑΟΚ) 13, 8

. Μπαλωμένος (Πανελλήνιος) 10,

9. Τσολάκος (ΧΑΝΘ)

Βαλαβάνης (Δράμα 1986) 5,

11. Μεσσήνης (ΓΑΣ Καματερού) 2.

Καλύτερος νέος

Λιάπης (Ολυμπιακός ΣΦΠ)

Τουνγκελίδης (Δράμα 1986)

Καραμπουρνιώτης (Ολυμπιακός)

4. Καλόμοιρος (ΠΑΟΚ) 51,

6. Αραμπατζής (ΠΑΟΚ) 17,

7. Μωραϊτης (ΑΣΕ Δούκα) 17,

8. Κολλύρης (ΑΣΕ Δούκα) 14,

9. Παπαπούλιος (ΑΣΕ Δούκα),

Μελετάκος (ΓΑΣ Καματερού)

Χ. Μπαλάσκας (Πανελλήνιος),

Τότος (ΓΑΣ Καματερού) 10,

13. Τσαμεσίδης (Φοίβος Συκεών),

Δεληζάνος (Φοίβος Συκεών) 9,

15. Χαραλαμπίδης (Φίλιππος) 5,

16. Ρουσσόπουλος (Διομήδης),

Ζαφειράκης (ΑΣΕ Δούκα) 4,

18. Κρητικός (Ολυμπιακός),

Μπαλτατζής (Φίλιππος Βέροιας),

Σμυρνιώτης (Διομήδης Άργους),

Μπινιάρης (Διομήδης Άργους) 2.

- Advertisement -
loading...