Με επιτυχίες επέστρεψαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΣΔΥ Αργολίδας και του Αριστέα, από το Διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου Ανδρών-Γυναικών Πελοποννησου, Ζακύνθου και Κεφαλονιάς που πραγματοποιήθηκε στο Παμπελοποννησιακό στάδιο Πάτρας.

Για τον ΣΔΥ:
– 1η θέση για την Ελπίδα Καρκαλάτου στα 100μ
– 2η θέση για την Ειρήνη Γεωργαλά στα 400μ
– 3η θέση για την Ελπίδα Τόκα στα 400μ
– 3η θέση για τον Πάνο Μαλησιώρη στα 3000μ στηπλ
– 9η θέση για την Μαριτίνα Ντόκου στα 400μ
– 4η θέση για την Φιορίνα Καραπάνου στο ακόντιο και 6η θέση στην σφαιροβολία
– Συμμέτοχη του Δημήτρη Ηλίεβ στα 100μ

Για τον Αριστέα:
1η θέση στο ακόντιο και για τον Ν.Σαρρή.
1η θέση στο ακόντιο η Βίκυ Κοτσοβού.
4η θέση στη σφαίρα η Βίκυ Κοτσοβού.

Πιο αναλυτικά:
Ανδρες
100 Μ.
Α΄ ΣΕΙΡΑ
1.ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΗΣ-ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ 11.33
2.ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΣ 11.43
3.ΜΠΕΤΣΗΣ-ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 11.48
Β΄ ΣΕΙΡΑ
1.ΨΑΡΡΗΣ-ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 11.47
2.ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ-ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 11.53
3.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΠΑΝΑΧΑΊΚΗ ΓΕ 11.99
7.ΗΛΙΕΒ -ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 12.70

400 Μ.
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1.ΣΓΟΥΡΑΣ -ΑΟ ΠΕΛΩΨ 49.71
2.ΘΑΝΟΣ -ΑΠΟΕΛ 50.22
3.ΚΟΥΤΡΑΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΣ 50.97
4.ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ 51.41
5.ΚΑΠΟΥΛΑΣ-ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 51.74
6.ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ- ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΓΣΦΑ 52.36
21.ΠΙΤΕΡΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ-ΑΡΓΟΛΙΔΑ 55.98

1.500 Μ.
20.ΜΑΛΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ- ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 4.38.34

3.000 Μ. Φ.Ε.
1.ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 10.05.31
2.ΓΕΩΡΓΙΟΥ -ΑΠΟΛΛΩΝ 10.20.61
3.ΜΑΛΙΣΙΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 10.22.67

ΑΚΟΝΤΙΟ
1.ΣΑΡΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΓΣΦΑ 52.28
2.ΛΙΜΙ Γ.-ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 49.55
3.ΜΑΓΟΥΛΙΑΝΙΤΗΣ -ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ 48.20

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
100 Μ.

Α΄ ΣΕΙΡΑ
1.ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 12.19
2.ΤΡΑΓΟΥΣΤΗ- ΚΟΡΟΙΒΟΣ 12.54
3.ΠΡΕΝΤΙ ΖΩΗ-ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 12.94
Γ΄ ΣΕΙΡΑ
1.ΚΑΡΕΛΙΩΤΗ -ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 13.62
2.ΞΕΝΟΠΑΝΑΓΟΥ ΜΥΡΙΑΜ- ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 14.03
3.ΜΠΟΛΕΤΗ ΠΟΣΕΙΔΩΝ Λ.14.24

ΤΕΛΙΚΟΣ
1.ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΥ ΕΛΠΙΔΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 12.21
2.ΤΡΑΓΟΥΣΤΗ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 12.65
3.ΜΑΚΡΗ-ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ 12.71

400 Μ.
Α΄ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
1. ΜΟΥΡΤΑ-ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 55.35
2. ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 57.26
3. ΤΟΚΑ ΕΛΠΙΔΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 57.77
Β΄ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
1. ΠΑΠΑΔΗΜΑΤΟΥ- ΠΟΣΕΙΔΩΝ Λ. 62.22
2. ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΥ -ΦΓΣ ΣΠΑΡΤΗΣ 62.65
3. ΝΤΟΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 63.91
ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1. ΜΟΥΡΤΑ -ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 55.35
2. ΓΕΩΡΓΑΛΑ ΕΙΡΗΝΗ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 57.26
3. ΤΟΚΑ ΕΛΠΙΔΑ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 57.77

3.000 Μ. Φ.Ε.
1. ΚΥΔΩΝΙΑΤΗ -ΑΟ ΠΕΛΩΨ 12.05.57
– ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ -ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΕΓΚ
– ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΑΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 2000 ΕΓΚ

ΣΦΑΙΡΑ Ο
1. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 12.05
2. ΒΑΝ ΝΤΕ ΣΑΝΤΕ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 11.29
3. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 11.11
4. ΚΟΤΣΟΒΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΓΣΦΑ 10.90
5. ΚΛΕΤΤΑ -ΑΣ ΣΙΣΥΦΟΣ 10.08
6. ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 10.05

ΑΚΟΝΤΙΟ
1. ΚΟΤΣΟΒΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΓΣΦΑ 44.83
2. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 39.48
3. ΜΑΚΡΗ -ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 34.92
4. ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ-ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ 32.51

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1.  ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 168
  2.  ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 75
  3.  ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 67
  4.  ΑΟ ΚΟΥΡΟΣ 63
  5.  ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 63
  6.  ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ 44
  7.  ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ 43
  8.  ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΓΣΦΑ 42
  9.  ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 40
  10.  ΣΔΥ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ40
- Advertisement -
loading...