Επτά γκολ σημειώθηκαν στον σημερινό αγώνα ανάμεσα σε Τροιζηνιακό και Ατρόμητο Παναριτίου.

Όπως μαρτυρά το σκορ, αλλά και το γεγονός πως οι ομάδες είναι αδιάφορες βαθμολογικά, έγινε ένα ανοικτό παιγνίδι, στο οποίο ο Τροιζηνιακός προηγήθηκε μεν με 2-0, αλλά στο τέλος έχασε με 4-3!

Στο 32’ από κόρνερ, η μπάλα έμεινε στη περιοχή του Ατρομήτου και ο Σούχλας με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στο 40’ μπαλιά στην πλάτη για τον Δελαπόρτα κι αυτός πέτυχε το 2-0.

Ο Ατρόμητος μείωσε στο τέλος του ημιχρόνου με πλασέ του Λυκομήτρου από το σημείο του πέναλτι. Προηγήθηκε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι αλλαγές του Ατρομήτου και οι εσωτερικές μετακινήσεις, έφεραν αποτέλεσμα και γύρισαν το παιγνίδι. Οι φιλοξενούμενοι  σε 2’ πέτυχαν την ανατροπή στο σκορ.

Στο 54’ από σουτ του Καζά κι απόκρουση του Καραγιάννη, ο Μαρκάκης ισοφάρισε.

Στο 56’ γύρισμα του Μίχου και ο Μαρκάκης πέτυχε και το 2-3.

Στο 80’ από κόρνερ, με ωραία κεφαλιά ο Δρούγκας ισοφάρισε σε 3-3.

Στο 86’ ο Γκολέμης έκλεψε και έβγαλε ασίστ στον Καζά, αυτός πλάσαρε, ο Καραγιάννης απέκρουσε και ο επερχόμενος Μίχος που πήρε το ριμπάουντ, διαμόρφωσε το τελικό 3-4.

Οι συνθέσεις

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Δ.Καραμάνης): Καραγιάννης- Μπατζάβαλης, Καλύβας, Σαμπάνης, Δελαπόρτας- Σουμπαμ, Μαρίνης, Σταματέλος (68’ Δρούγκας), Μητρώκας- Κατσέλη, Σούχλας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Α.Καχριμάνης): Πιττερός- Γκρίτζαλης (46’ Προύντζος), Γκολέμης, Μίχος, Δ.Μιχαλόπουλος- Σαρακινιώτης (46’ Μαρκάκης), Λυκομήτρος, Δανομάρας- Σοροβίγκας (81’ Κούρτης), Μαυρόγιαννης, Καζάς.