Το ΒΙΝΤΕΟ από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ – ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 2-1

0
262

Ένα ακόμη αποφασιστικό βήμα έκανε σήμερα η Ένωση Λέρνας νικώντας με 2-1 τον Τροιζηνιακό, την ίδια ώρα που η Κορωνίδα Κοιλάδας έμενε στο 2-2 με αντίπαλο τον Ατρόμητο Παναριτίου.

Η Ένωση με πολλές ελλείψεις, είχε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε και τα δυό της γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο, έπαιξε πιο κλειστά, έδωσε χώρο στον αντίπαλο, ο οποίος μείωσε σε 2-1 στο 66’.

Στο 10’ σε σέντρα του Βαρβουλέτου ο Βαρβέρης έπιασε σουτ άουτ.

Στο 25’ ο Τριανταφύλλου ανέβηκε κάθετα και σούταρε λίγο άουτ.

Στο 35’ από κόρνερ του Πίτρη και κεφαλιά του Διαμαντή, ο Σωτηράκης πρόλαβε μόλις τη μπάλα πριν περάσει τη γραμμή.

Στο 37’ ο Βαρβουλέτος κέρδισε πέναλτι από τον Σουμπάμ, το κτύπησε ο Τριανταφύλλου και πέτυχε το 1-0.

Στο 42’ από κόρνερ του Πίτρη, ο Αρδάμης έπιασε την πρώτη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Γεώργας σε άδειο σχεδόν τέρμα πέτυχε το 2-0.

Στο 58’ σουτ του Κατσέλη εξω από τη περιοχή σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Κατσαούνη.

Στο 66’ από φάουλ του Σταματέλου και πρώτη κεφαλιά του Καλύβα, ο Κατσαούνης απέκρουσε αρχικά και στη συνέχεια ο Σούμπαμ μόνος μείωσε σε 2-1.

Στο 70’ καλό σουτ του Βαρβουλέτου απέκρουσε ο Σωτηράκης.

Οι συνθέσεις:

ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ (Χρ.Αγγελόπουλος): Κατσαούνης- Γεώργας, Αντωνιάδης, Κατσίρης, Πίτρης- Αρδάμης, Διαμαντής, Τριανταφύλλου- Βαρβουλέτος, Φ.Σαλαπάτας, Βαρβέρης (60’ Γάτσιος).

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Δ.Καραμάνης): Σωτηράκης- Γάτσινος (60’ λ.τρ. Μαρίνης),Καλύβας, Σαμπάνης, Μπατζάβαλης- Μητρώκας, Σταματέλος, Δρούγκας (70’ Ανδρέου), Σουμπάμ- Κατσέλη, Σούχλας.