Ένα ακόμη μεγάλο βήμα πίσω έκανε η Κορωνίδα Κοιλάδας στην κούρσα διεκδίκησης του πρωταθλήματος, αφού μετά την ήττα στον Τροιζηνιακό, σήμερα υποχρεώθηκε σε ισοπαλία από τον Ατρόμητο Παναριτίου.

Η Κορωνίδα δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο και ο Ατρόμητος που έπαιξε προσεκτικά κτύπησε στις αντεπιθέσεις και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0.

Στο δεύτερο ανέβασαν απόδοση οι γηπεδούχοι, μείωσαν στο 52’ , ισοφάρισαν στο 88’, αλλά στα 6 περίπου λεπτά των καθυστερήσεων δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι περισσότερο.

Στο 12΄από μπαλιά του Καζά, ο Μαυρόγιαννης σε θέση βολής αλλά σούταρε έξω.

Στο 17’ από προσπάθεια και μπαλιά του Σοροβίγκα, ο Δανομάρας βγήκε μόνος και πέτυχε το 0-1.

Στο 37’ ο Δανομάρας έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Μαυρόγιαννη κι αυτός το 0-2.

Η Κορωνίδα άρχισε να πιέζει περισσότερ στο δεύτερο ημίχρονο, κυριάρχησε πλήρως. Μείωσε στο 52’ με τον Μέγα, είχε δοκάρι στην αρχή της επανάληψης με τον Παπασταύρου.

Η πίεση ήταν κυρίως από στημένα και στο 88’ από φάουλ του Κέλλη, ο Παπασταύρου με κεφαλιά ισοφάρισε.

Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για δυο περιπτώσεις πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο πάνω σε Μέγα και Παπασταύρου, αλλά και οι φιλοξενούμενοι θεωρούν ότι τα δυο γκολ των γηπεδούχων προήλθαν από φάουλ που δεν έγιναν ποτέ.

Η ουσία είναι πάντως, ότι η Κορωνίδα με 5 βαθμούς λιγότερους και έχοντας τον Αργοναύτη εκτός έδρας την επόμενη αγωνιστική, έχει ουσιαστικά χάσει τον τίτλο.

Οι συνθέσεις

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Κ.Κλάδης): Αλευράς- Κωτσαράς, Ι.Οψιμούλης, Κουτσαύτης (52’ Ντάνιελ), Γιαννακόπουλος- Μέγας, Τσίτση, Λούκας (46’ Κάλα)- Παπασταύρου, Σχοινάς (67’ Α.Οψιμούλης), Κέλλης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Α.Καχριμάνης): Ρόζης- Μιχαλόπουλος, Μιχαλόπουλος, Γκολέμης, Μίχος- Σαρακινιώτης, Κούρτης (75’ Γκρίτζαλης), Δανομάρας- Σοροβίγκας, Μαυρόγιαννης, Καζάς.