Η κυπελλούχος Κυκλάδων Θύελλα Καμαρίου, νίκησε και απέκλεισε την Χαλκίδα (που πήγε με ελάχιστους βασικούς) απο την επόμενη φάση του Κύπελλου Ερασιτεχνών.

Έτσι, στην επόμενη αγωνιστική τον Πανσαμιακό σε εντός έδρας παιχνίδι στις 24 Απριλίου και σε περίπτωση πρόκρισης, θα περάσει στους 8, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Θύελλα Ραφήνας στις 9 Μαΐου.

Μόλις στο 13′ ο Αρβανίτης έκανε το 1-0, με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή. Ο Μαυρομμάτης στο 35′ πέτυχε το 2-0. Στο 52′ μετά από μακρινή μπαλιά του Φίλων και λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα ο Αποστολίδης πέτυχε το 3-0. Ο Μαυρομάτης στο 69′ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Κώστας Μιχάλης) Τσουκαλάς, Λυγνός (71′ Νομικός), Δημητρακόπουλος (62′ Λύκος), Μαντούσης (62 Δαβιλας), Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Γιαννής, Μαυρομάτης (70′ Παγια), Αποστολίδης, Αρβανίτης.
ΧΑΛΚΙΔΑ (Δημήτρης Λύκος) Δουμάνης, Ρογαλίδης (65′ Ζιζόλτσι), Πατερίτσας, Βελλής, Μιχελής, Εμέκα, Μιρτέζα, Μετοχιάτης (86′ Αυλωνίτης), Κουτσαυτής (55′ Παπαγεωργίου), Πολίτης, Παπαδάκης.

Τα αποτελέσματα της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών και η επόμενη αγωνιστική
Αναλυτικά:

1ος Όμιλος
Καβάλα – Θράκη Φερών 2-0
ΑΕ Καλαμπακίου – Δόξα Προσκυνητών 4-1
Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου 5-1

2η αγωνιστική (25/4)
Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα
Χωρίς αγώνα : ΑΕ Καλαμπακίου

2ος όμιλος
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Δόξα Μαυροβουνίου 3-1
ΝΠΟ Νέας Καλλικράτειας – Ερμής Αμυνταίου 0-1
Αναγέννηση Πλαγιάς – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 2-1 παρ

2η αγωνιστική (25/4)
Αναγέννηση Πλαγιάς – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Χωρίς αγώνα : Ερμής Αμυνταίου

3ος όμιλος
Θεσπρωτός – ΟΦ Αγίου Ματθαίου 2-0
Τηλυκράτης – Νέος Αμφίλοχος 2-2 παρ, 4-5 πεν
Θρίαμβος Σερβιανών – Φιλέλληνες Πέτα 2-0
Πυρσός Γρεβενών – Ηρακλής Πολυκάρπης 0-2

2η αγωνιστική (25/4)
Θεσπρωτός – Ηρακλής Πολυκάρπης
Θρίαμβος Σερβιανών – Νέος Αμφίλοχος

4ος Όμιλος
Αστέρας Ιτέας – Διγενής Νεοχωρίου 2-0
ΑΟ Σελλάνων – Νίκη Βόλου 1-2 παρ
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΟ Καλοποδίου 1-0

2η αγωνιστική (25/4)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αστέρας Ιτέας
Χωρίς αγώνα : ΑΟ Σελλάνων ή Νίκη Βόλου

5ος όμιλος
Παλληξουριακός – ΑΟ Τσιλιβή (25/4)
Αστέρας Αμαλιάδας – Παναρκαδικός (25/4)

6ος όμιλος
Ηρακλής Ελευσίνας – AE Κηφισιάς (25/4)
ΑΕ ΔΙ.ΑΣ. Κω – ΑΟ Καραβάς (25/4)

7ος όμιλος
Θύελλα Καμαρίου – ΑΟ Χαλκίς 4-0
Αργοναύτης Νέας Κίου – Δάφνη Δαφνώνα (18/4)
Αιολικός – Θύελλα Ραφήνας 0-2 παρ
Χωρίς αγώνα : ΑΕ Βαθυλάκκου

2η αγωνιστική (25/4)
Θύελλα Ραφήνας – Αργοναύτης Νέας Κίου ή Δάφνη Δαφνώνα
Θύελλα Καμαρών – ΑΕ Βαθυλλάκου

8ος όμιλος
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟ Παλαιόχωρας (25/4)
Επισκοπή – ΠΑΝΟ Μαλλίων (25/4)

- Advertisement -
loading...