Πέρασε μεν με το ευρύ 5-0 η Κορωνίδα Κοιλάδας επί του Ποσειδώνα Πόρου, προηγούμενη μάλιστα με 2-0 στο 35’ όμως από την άλλη ο τυπικά γηπεδούχος είχε σε αυτό το διάστημα δυο δοκάρια.

Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας άνοιξε το σκορ στο 10’ με σουτ του Λούκας μέσα από την περιοχή και πλάγια.

Προηγήθηκε τετατέτ και δοκάρι από τον Χατζόπουλο.

Στο 35’ έγινε το 0-2 με σουτ του Α.Οψιμούλη, ενώ στο τέλος του ημιχρόνου η ομάδα του Πόρου είχε ένα ακόμη δοκάρι με τον Στάικο.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η Κορωνίδα δεν ανησύχησε ιδιαίτερα, αφού στο 51’ πέτυχε και το 3-0 με μακρινό σουτ του Ι.Οψιμούλη.

Ακολούθησε μια διπλή επέμβαση του Αλευρά με χέρι και πόδι σε πλασέ του Χατζόπουλου.

Στο 56’ ο Γιαννακόπουλος ξεκίνησε ατομική προσπάθεια σχεδόν από την σέντρα, μπήκε στη περιοχή και πέτυχε το 0-4.

Στο 80’ με σουτ του Κέλλη από αριστερά έγινε το 0-5.

Η Κορωνίδα είχε δυο-τρεις ακόμη φάσεις, ενώ ο Ποσειδώνας μετά το 0-3 απογοητεύθηκε.

Οι συνθέσεις:

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ: Τζάνος, Γκιών, Μισλιμ, Βούρτσας, Μίνο (72’ Στρατηγός)- Λόλας, Ντάπι, Σταύρου (72’ Πάνου Αγ.)- Ρούσσος, Χατζόπουλος, Στάικος.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Κ.Κλάδης): Αλευράς- Κωτσαράς, Ι.Οψιμούλης, Ντάνιελ, Γιαννακόπουλος- Κάλα, Παπασταύρου- Λούκας- Κέλλη, Σχοινάς, Α.Οψιμούλης (72’ Ντούβαλης).