Την παραμονή της στην κατηγορία εξασφάλισε και μαθηματικά  η Θύελλα Ραφήνας κερδίζοντας την Ένωση Ερμιονίδας με 2-0, στο δεύτερο ημίχρονο.

Παίζοντας και δυνατά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μέσα σε ένα δίλεπτο πέτυχαν δυο γκολ και εξασφάλισαν τους 3 βαθμούς.

Καλύτερα ξεκίνησε το παιγνίδι η Ένωση, δημιουργώντας κινδύνους στην Θύελλα.

Στο 10’ οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά και είχαν δοκάρι μετά από σουτ του Ζέκιο.

Στο 23’ σε δυνατό σουτ του Τριμπόνια, ο Κατσικάτσος απέκρουσε.

Δύο λεπτά μετά, και πάλι ο Κατσικάτσοις σταμάτησε δύο φορές και τους Βασιλέρη, Τρέσα.

Στο δεύτερο μέρος, η Θύελλα άνοιξε το σκορ, με τέρμα του Ντόσκα, στο 59’. Προηγήθηκε κλέψιμο της μπάλας και ασίστ του Μπουντάκη.

Ένα λεπτό μετά, ο Ζέκιο έχασε μοναδική ευκαιρία για το 2-0, με κοντινό πλασέ απο κοντά, στο οποίο απέκρουσε ο Στεφανίδης.

Αμέσως μετά όμως, ο επιθετικός των γηπεδούχων,  με απευθείας κόρνερ στο 61’ πέτυχε το 2-0.

Οι συνθέσεις:

Θύελλα (Στ. Ηλιόπουλος): Κατσικάτσος, Ντόσκας, Φύτρος, Σουλτανίδης, Σωτηριάδης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης (91’ Μαστρογιαννούδης), Αράπης, Μπουντάκης (79’ Μπουντάκης), Δημητρίου, Ζέκιο (87’ Καραπάνος)

Ερμιονίδα (Θαν. Στάικος): Στεφανίδης- Τζιέρης, Βιρβίλης, Μπιμπισίδης- Κασαπίδης, Βασιλέρης (66’ Σταθουλόπουλος)- Κιοσές,  Παλαιοπάνος, Τρέσα (72’ Χαρτσιάς)- Τριμπόνιας (67’ Σαλταπίδας), Μακρίδης.