Στο δεύτερο ημίχρονο άνοιξε το σκορ ο Ποσειδώνας Διδύμων και άνοιξε το δρόμο προς την νίκη του με τελικό σκορ 3-0.

Μετριότατο το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν δυο καλές προσπάθειες με τον Μπροδήμα που σούταρε κι αποκρούσθηκε σε κόρνερ η μπάλα και στο 43’ με τον Αποστόλου, ο οποίος βγήκε μόνος αλλά πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.

Ο Ποσειδώνας που προσπαθούσε, είχε μια αντεπίθεση κι ένα ακυρωθέν γκολ του Χατζόπουλου ως οφσάιντ.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, στο 48’ έγινε το 1-0 κι από κει και πέρα τα πράγματα απλοποιήθηκαν. Ο Α.Αποστόλου ήταν ο σκόρερ, αξιοποιώντας συνδυασμό από πλάγια.

Το παιγνίδι απέκτησε καλύτερο ρυθμό , δημιούργησε φάσεις εκμεταλλευόμενος και την κούραση των Ποριωτών, που δυο-τρεις φορές απέκρουσαν δύσκολα.

Τελικά στο 78’ ο Σ.Κονδύλης πέτυχε το 2-0. Ο ίδιος έκλεισε το σκορ και στο 90’ πετυχαίνοντας το 3-0.

Οι συνθέσεις:

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Δ (Ν.Μητροσύλης): Αποστόλου- Α.Κονδύλης (75’ Δήμιζας), Οικονομόπουλος, Κουτσούκος, Προσίλης Ε (46’ Μπάρδης- 60’ λ.τρ.Δαγρές)- Τρέσα, Χίντα (46’ Προσίλης Δ), Σ.Κονδύλης- Κοτσοβός, Μπροδήμας, Α.Αποστόλου.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ (Ι.Καλογερόπουλος): Τζάνος- Μισίλμ, ΒΩλάχος, Βούρτσας, Πάνου Αγ.- Τριμπόνιας, Λόλας, Ντάπι- Ρούσσος, Χατζόπουλος, Στάικος (80’ Καϊκας).

Παραιτήθηκε ο Γιάννης Καλογερόπουλος

Την παραίτησή του υπέβαλε από τον πάγκο του Ποσειδώνα Πόρου ο Γιάννης Καλογερόπουλος. Ο ίδιος, μετά το τέλος του αγώνα στα Δίδυμα αποχαιρέτησε τους ποδοσφαιριστές και την διοίκηση, ευχαριστώντας τους για την συνεργασία που είχαν το μικρό αυτό διάστημα.