Η ομάδα που θα τερματίσει πρώτη στον 1ο όμιλο της Α2 Αργολίδας, πολύ πιθανον να κριθεί αυτό το Σαββατοκύριακο, μια αγωνιστική πριν το τέλος της πρώτης φάσης.

Πιο συγκεκριμένα, αύριο Σάββατο ο Πόρος πηγαίνει στο Δρέπανο να αντιμετωπίσει τον πάντα αξιόμαχο Εθνικό Τολού, ενω την Κυριακή ο Κεραυνός Ιρίων πηγαίνει στην δύσκολη έδρα της Υδρας.

Στον 2ο όμιλο, ο ΟΦ Ηλιοκάστρου μόνο αν αυτοκοτνήσει θα χάσει την πρώτη θέση.

Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος
Α.Γ.Ο.ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ
ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Σάββατο 10/03/18, 16:00
Ρατσιάτος Ν., Καρύκη Μ., Σιαχάμη Α.

ΚΛΕΩΝ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ
γηπ.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ Σάββατο 10/03/18, 16:00
Καπετάνιος Εμ.Π., Αθανασόπουλος Β., Δαγρέ Μ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΠΟΡΟΣ
γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 10/03/18, 18:00
Νενεκούμης Χ., Δημάκης Γ., Παρασκευόπουλος Γ.

ΥΔΡΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
γηπ.ΥΔΡΑΣ Κυριακή 11/03/18, 16:00
Κουτσούκος Γ., Βαρελά Β., Τριανταφύλλου Ρ.

Βαθμολογία
1.  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ 38…48-12
——————————-
2.  ΠΟΡΟΣ                38…34-14
3.  ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 33…29-12
4.  ΥΔΡΑ                   31…31-18
5.  ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ  28…22-14
6.  ΚΛΕΩΝ                22…34-26
7.  ΠΡΟΣΥΜΝΗ         16…22-34
8.  ΘΗΣΕΑΣ             15…17-31
9.  Α.Γ.Ο.Ν.             10…13-36
10.ΘΥΕΛΛΑ Λ.          -5

18η Αγωνιστική- τελευταία
ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ
ΘΗΣΕΑΣ – ΥΔΡΑ
ΠΟΡΟΣ – Α.Γ.Ο.ΝΑΥΠΛΙΟΥ
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡIΩΝ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΚΛΕΩΝ

2ος όμιλος
ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ
γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 10/03/18, 15:00
Δημάκης Γ., Νενεκούμης Χ., Παρασκευόπουλος Γ.

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ
γηπ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Σάββατο 10/03/18, 16:00
Γκουριώτης Κ., Κόλλιας Δ., Μπέγκος Α.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 11/03/18, 16:00
Κόλλιας Δ., Νώτης Χ., Δαγρέ Μ.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ
γηπ.ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 11/03/18, 16:30
Καπετάνιος Εμ.Π., Τούμπας Σ., Παπαβασιλείου Θ.

Η βαθμολογία
1.Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 41…42-7
———————————
2.ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν.ΕΠ. 39…65-10
3.ΛΥΓΚΕΥΣ 35…41-17
4.ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ. 34…42-15
5.ΛΕΥΚΑΚΙΑ 22…25-18
6.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 21…19-38
7.ΠΡΩΤΕΑΣ 17…31-38
8.ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛ. 14…26-50
9.Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ 3…10-60
10.ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ -3

18η Αγωνιστική-Τελευταία
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ.
Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ
Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΛΥΓΚΕΥΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ

3ος Όμιλος
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – ΜΕΘΑΝΑ
γηπ.ΛΥΡΚΕΙΑΣ Σάββατο 10/03/18, 16:00
Τσιτουρίδης Π., Ελεφάντης Χ., Αργύρης Ι.

ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
γηπ.ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Σάββατο 10/03/18, 16:00
Μαρινόπουλος Π., Μαυροκορδόπουλος Ν., Στατεράς Π.

ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ- ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 11/03/18, 11:00
Νώτης Χ., Κόλλιας Δ., Δαγρέ Μ.

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ
ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Κυριακή 11/03/18, 15:00
Κόλλιας Γ., Παπαγεωργόπουλος Ι., Παρασκευόπουλος Γ.

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – Ν. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ
γηπ.ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Κυριακή 11/03/18, 16:00
Καπετάνιος Αθ. Π., Σιαχάμη Α., Κουκουφιλίππου Ε.

Βαθμολογία
1.  ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 44…73-4
—————————–
2.  ΜΕΘΑΝΑ 36…39-17
3.  ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ 30…26-20
4.  ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ. 28…32-24
5.  ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ 23…21-22
6.  ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ 20…37-33
7.  ΔΑΝΑΟΙ 19…19-27
8.  ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ 18…18-26
9.  ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ 13…15-36
10.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧ. 0…2-73

18η Αγωνιστική-τελευταία
Ν.ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ. – ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ
ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΜΕΘΑΝΑ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
ΔΑΝΑΟΙ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ

- Advertisement -
loading...