Με συνοπτικές διαδικασίες η Κορωνίδα Κοιλάδας επικράτησε του ουραγού Ασκληπιού, προηγούμενη μάλιστα στο 7’ με 3-0!

Όπως γίνεται αντιληπτό, το παιγνίδι δεν αντέχει σε κριτική, αφού όποτε ήθελαν οι γηπεδούχοι σκόραραν.

Το σκορ ημιχρόνου ήταν 5-1 και δεν άλλαξε στην επανάληψη, αφού οι της Κορωνίδας κατέβασαν ταχύτητα…

Στο 2’ από προσπάθεια του Παπασταύρου από δεξιά, με κεφαλιά ο Κέλλης πέτυχε το 1-0.

Στο 4’ από συνδυασμό Λούκας και Παπαταύρου, ο Α.Οψιμούλης αποδέκτης και το 2-0.

Στο 7’ από σέντρα του Λούκας ο Γιαννακόπουλος πέτυχε το 3-0.

Στο 20’ έγινε το 4-0 από τον Λούκας.

Στο 32’ μείωσε ο Ασκληπιός, όταν ο Μάτζαρης αξιοποίησε λάθος συνεννόηση ανάμεσα σε Γιαννακόπουλο και Αλευρά.

Στο 40’ έγινε το 5-1 από τον Σχοινά.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχε δοκάρι η Κοιλάδα με τον Α.Οψιμούλη και ακόμη δυο-τρεις ευκαιρίες, αλλά χωρίς να αλλάξει το σκορ.

Οι συνθέσεις

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Κ.Κλάδης): Αλευράς (75’ Μαμουτάι)- Παπασταύρου, Ι.Οψιμούλης, Ντάνιελ, Γιαννακόπουλος- Μέγας, Τσίτση- Α.Οψιμούλης (70’ λ.τρ. Αλεξανδρής), Λούκας, Κέλλη (60’ Κουτσαύτης)- Σχοινάς (60’ Κωτσαράς).

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Α.Τόγιας): Καλυβόπουλος, Λαλιώτης (72’ Παύλου- 80’ λ.τρ. Μπινιάρης),  Μπάκας, Μάτζαρης, Βαρβαρέσος- Καραμπέτσος, Μ Καπετανκωνσταντής, Μπαβέλας- Νάτσης (75’ Πίτσας), Αχλαδιώτης, Δουβρής.