Εντυπωσιακός ο Ασκληπιός, έκανε το καλύτερό του φετινό παιγνίδι και επικράτησε με 4-0 του Ποσειδώνα Πόρου, τον οποίο πλησίασε στον  1 βαθμό. Αυτό δείχνει πόσο ενδιαφέρον αποκτά από δω και πέρα το πρωτάθλημα.

Ο Ασκληπιός προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο, απέναντι σε έναν Ποσειδώνα που ξεκίνησε άσχημα, είχε και κάποιες ελλείψεις στην άμυνα και το πλήρωσε.

Ο Καραμπέτσος άνοιξε το σκορ στο 22’, κι ακολούθησαν άλλα δυο γκολ από τον Δούβλη στο 35’ και τον Αχλαδιώτη στο 37’.

Το αποτέλεσμα είχε κριθεί, αφού με τις προσπάθειες που έκανε η ομάδα του Πόρου στην επανάληψη δεν μπορούσε να κάνει κάτι ιδιαίτερο, ενώ ο Ασκληπιός που ήλεγχε το ρυθμό πέτυχε ένα ακόμη γκολ με τον Αχλαδιώτη στο 73’ και είχε ευκαιρίες για ένα ακόμη.

Οι συνθέσεις

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Α.Τόγιας): Καλυβόπουλος, Λαλιώτης (72’ Πίτσας),  Μπάκας, Μάτζαρης, Βαρβαρέσος- Καραμπέτσος, Μ Καπετανκωνσταντής, Μπαβέλας- Νάτσης (80’ Παύλου), Αχλαδιώτης, Δουβρής.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Ι.Καλογερόπουλος): Τζάνος- Γκιών, Βούρτσας, Λόλας (46’ Καϊκας), Πάνου- Τριμπόνιας, Ρούσσος, Στάικος, Μισλίμ (60’ λ.τρ. Σταύρου), Χατζόπουλος, Ντάπι.