Κυριολεκτικά με την ψυχή στο στόμα, ο Πανναυπλιακός νίκησε με 2-1 στην Επίδαυρο τον Κλέωνα, πετυχαίνοντας γκολ στις καθυστερήσεις κι ενώ ο γηπεδούχος είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο.

Έγινε ένα μέτριο παιγνίδι στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς σημαντικές ευκαιρίες, εκτός του γκολ του Κλέωνα. Ο Ρούτσι πέτυχε στο 18’ το γκολ, αφού δέχτηκε μεγάλη μπαλιά, βγήκε με τη μπάλα από δεξιά, προχώρησε και νίκησε τον Μαχαίρα.

Ο Κλέωνας είχε ακόμη δύο προσπάθειες με Φερχάτι.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στον Πανναυπλιακό, ο οποίος παρατάχθηκε με πολλές ελλείψεις.

Το 1-1 πέτυχε στο 84’ ο Θ.Σαράντης με πλασέ.

Ακολούθησαν δυο μεγάλες ευκαιρίες χαμένες από τον Φουρνάρο, η μια με πλασέ πέρασε άουτ και η δεύτερη στο 91’ με σουτ από τη μικρή περιοχή που έσωσε ο Ρώτας.

Στο 94’ από φάση διαρκείας, ο Θ.Σαράντης κέρδισε μια κόντρα, σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Κλεώνας είχε μια καλή προσπάθεια με τον Μετσάνι.

Ο Πανναυπλιακός έπαιζε από το 80’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γιωργή.

Οι συνθέσεις:

ΚΛΕΩΝΑΣ (Κ.Μπέκας): Ρώτας, Φάνης (80’ Βενιζέλος), Πουλάκης, Ο.Τσόλης, Ζαφείρης- Ρούτσι (46’ Γ.Τσόλης), Σεργιανάι, Πουλάκης, Μετσάνι- Φερχάτι, Μπέκα (75’ Βαρβαρέσος).

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Χρ.Βουρνάζος): Μαχαίρας, Τσιάλαφος, Μπρέγιανος, Ευστρατιάδης, Γκραντινάρου- Αργύρης, Β.Σαράντης, Βουρνάζος- Θ.Σαράντης, Φουρνάρος, Γιωργή.