Το ΒΙΝΤΕΟ του αγώνα ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ 0-0 … Πάλι θύμα του επόπτη ο Ερμής

0
383

Χωρίς νικητή έληξε σήμερα ο αγώνας για τον έβδομο όμιλο της Γ’ Εθνικής στο ποδόσφαιρο μεταξύ Ερμή Κιβερίου και Πανθηραϊκού που διεξήχθη στο γήπεδο Λέρνας.

Το βίντεο από αυτό τον αγώνα σε αυτή την ανάρτηση…

Το ΡΕΠΟΡΤΑΖ:

Θύμα…του επόπτη έπεσε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο Ερμής Κιβερίου. Και πάλι ο αντίθετος επόπτης από εκείνον που ήλεγχε την περιοχή που έκανε επίθεση ο Ερμής, ακύρωσε γκολ του Βεζυρτζόγλου ως χέρι. Κι ενώ ο επόπτης που έβλεπε τη φάση και ο διαιτητής είχαν δείξει σέντρα στο 91’!

Έτσι, έμεινε το 0-0 και ο Ερμής Κιβερίου έχασε 2 βαθμούς, οπότε παραμένει σε δύσκολη θέση, στην πρωτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η φάση του ακυρωθέντος γκολ του Ερμή Κιβερίου

Κομβικό ήταν το σημερινό παιγνίδι του Ερμή Κιβερίου, απέναντι στον Πανθηραϊκό, στην πρεμιέρα του δευτέρου γύρου. Οι μάχες κορυφώνονται καθώς οι θέσεις που οδηγούν στην παραμονή είναι λίγες και ρόλο θα παίξει η αξιοποίηση της έδρας.

Ο Ερμής ενισχυμένος με τους νεοαποκτηθέντες Παππά, Γαλά και Βεζυρτζόγλου, προσπάθησε, αλλά τελικά δεν σκόραρε και με την καθοριστική υπόδειξη του επόπτη.

Έγινε ένα αρκετά καλό παιχνίδι, ισορροπημένο, με τον Πανθηραϊκό να στέκεται καλά στο πρώτο ημίχρονο και τον Ερμή να έχει προβλημα στο κέντρο.

Στο 3’ ακυρώθηκε γκολ των φιλοξενούμενων ως χέρι.

Η σημαντικότερη ευκαιρία ήταν με τον Βεζυρτζόγλου που πρόλαβε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά η μπάλα έφυγε πλάγια και πέρασε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε η απόδοση του Κιβερίου, που προσπάθησε να πιέσει είχε ένα σουτ με τον Παππά και δοκάρι με τον Βεζυρτζόγλου.

Όσο για την ομάδα της Σαντορίνης, προσπαθούσε με αντεπιθέσεις να απειλήσει τον Παλιγγίνη.

ΕΡΜΗΣ (Γ.Διαμαντής): Παλιγγίνης- Ζίου, Παππάς, Χατζόπουλος Σάκουλης (70’ Καραγκούνης)- Μαρίνης (89’ Τσελάνι), Μουσταφά, Γιάννος (46’ Παπαϊωάννου)- Γαλάς, Βεζυρτζόγλου, Κουτσοδήμος (75’ Μπιτζής).

Φωτογραφίες από αυτό τον αγώνα σε αυτή την ανάρτηση…