Σε δύο πολύ σημαντικές κινήσεις ενίσχυσης προχώρησε η Κορωνίδα Κοιλάδας, στην προσπάθειά της να συνεχίσει να είναι ανταγωνιστική στο πρωτάθλημα.

Στο πλαίσιο αυτό πρόσθεσε στο δυναμικό της, δυο ποδοσφαιριστές γνώριμούς της, τον Λούκας Μπάγερ και τον Φάνη Παπασταύρου.

Η ανακοίνωση για τον Παπασταύρου:
«Ο Α.Ο.Κορωνίς Κοιλάδας ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Φάνη Παπασταύρου. Είναι 23 ετών και αγωνίζεται στην επίθεση.
Ξεκίνησε τον Ερμή Ερμιόνης και στην συνέχεια μετακόμισε στην ομάδα του Πανθρακικού όπου και αγωνίστηκε με την ομάδα Νέων στο πρωτάθλημα της super league. Το καλοκαίρι επιστρέφει στην Ένωση Ερμιονίδας και θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα Νέων της football league . Στην Ένωση Ερμιονίδας θα μείνει μέχρι την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου του 2015 όπου και θα μετακομίσει στην ομάδα μας όπου θα αγωνιστεί μέχρι το καλοκαίρι του 2016 και σε 38 αγώνες θα πετύχει επτά γκολ. Το 2016-2017 αγωνίστηκε στον Αριστείωνα Λυγουριού με τον οποίο σε 33 αγώνες πέτυχε 7 γκολ . Το καλοκαίρι του 2017 μετακόμισε στον Πορτοχελιακό με τον οποίο μέχρι σήμερα σε 14 αγώνες πέτυχε δύο γκολ.
Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια της Κορωνίδας Κοιλάδας και του ευχόμαστε υγεία και καλή δύναμη.»

Η ανακοίνωση για τον Λούκας Μπάγερ (ο οποίος μάλιστα αγωνίσθηκε κατά του Πανασιναϊκού την προηγούμενη αγωνιστική):

«Ο Α.Ο.Κορωνίς Κοιλάδας ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Τσέχο ποδοσφαιριστή Lukás Bajer. Είναι 33 ετών στο παρελθόν έχει αγωνιστεί την περίοδο 2006/2007 στην FC DOSTA Bystrc Kníničky ομάδα της Τσεχίας με την οποία σε 26 αγώνες πέτυχε 2 γκολ. Την περίοδο 2007/2008 μετακόμισε στην Σίγμα Όλομουτς όπου σε 26 αγώνες πέτυχε 4 γκολ. Την περίοδο 2008/2009 μετακομίζει στην γειτονική Ολλανδία για λογαριασμό της Χεράκλες με την οποία σε 11 αγώνες θα σκοράρει 2 φορές. Την επόμενη περίοδο επέστρεψε στην Σίγμα Όλομουτς στην οποία θα μείνει τρείς χρονιές και σε 68 αγώνες πέτυχε 10 γκολ.
Την περίοδο 2009/2010 η Σίγμα Όλομουτς θα αγωνιστεί στο Γιουρόπα Λίγκ και ο Lukás Bajer θα αγωνιστεί στους τρείς αγώνες πού έδωσε η Τσέχικη ομάδα σκοράροντας μία φορά στον εκτός έδρας με την Αμπερντίν στην Σκωτία (1-5). Την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου του 2012 μετακομίζει στο Καζακστάν για την Ακτόμπε όπου σε 24 αγώνες θα πετύχει 5 τέρματα. Το καλοκαίρι του 2012 επιστέφει στην Τσεχία για την Βικτόρια Ζίσκοφ με την οποία θα αγωνιστεί σε δύο αγώνες.
Το καλοκαίρι του 2013 η Milsami της Μολδαβίας θα είναι ο επόμενος του ποδοσφαιρικός σταθμός. Το 2014 έως το καλοκαίρι του 2016 αγωνιζόταν στον Καναδά για λογαριασμό της Fc Kingston. Το καλοκαίρι του 2016 μετακομίζει στην Κορωνίδα Κοιλάδας όπου σε 27 αγώνες κυπέλλου και πρωταθλήματος πέτυχε 19 γκολ.Την φετινή αγωνιστική περίοδο αγωνίστηκε στην Δόξα Βύρωνα (Α΄Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Αθηνών) όπου σε 12 αγώνα πέτυχε ένα γκολ.
Τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια της Κορωνίδας Κοιλάδας και του ευχόμαστε υγεία και καλή δύναμη».