Καλύτερη η ομάδα των Σπετσών στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με 2-1 του γειτονικού Πορτοχελιακού.

Λίγες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, οι Σπέτσες προηγήθηκαν στο 28’ με φάουλ του Κουμπόγιωργα.

Ο Πορτοχελιακός απάντησε στο 36’ όταν ο Κοξίδης αξιοποίησε μπαλιά ευρισκόμενος στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε εύστοχα τον Μουράτη.

Οι γηπεδούχοι είχαν στο τέλος του ημιχρόνου δυο καλά σουτ του Κουμπόγιωργα έξω.

Στο 55’ από κόρνερ, κεφαλιά του Μπεξή η μπάλα λίγο έξω.

Στο 57’ σουτ του Τριπολιτσιώτη λίγο άουτ.

Στο 60’ ο Σχοινάς απέκρουσε σουτ του Κεφαλονίτη.

Στο 70’ ο Σχοινάς και πάλι απέκρουσε σουτ του Κεφαλονίτη από συνδυασμό Παπαδέα, Μλάντοφ.

Στο 81’ ο Κεφαλονίτης με πλασέ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 2-1.

Ο Πορτοχελιακός απείλησε μόνο στο 77’ με καλή ευκαιρία, όταν από πλάγια αριστερά ο Κοξίδης έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε το δοκάρι, στη συνέχεια τον Μουράτη και πέρασε κόρνερ.

Οι συνθέσεις:

ΣΠΕΤΣΕΣ (Σπ.Μιχαλάκης): Μουράτης, Σουλιάς, Μέξης, Βιγκλιάρης, Παπανδρέου- Κρεμμύδας, Κομπόγιωργας, Παρεμουτζιάν (46’ Τριπολιτσιώτης), Κεφαλονίτης (91’ Πάτραλης), Μλάντοφ, Κουμπέγια (70’ Παπαδέας).

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Π.Παπασταύρου): Σχοινάς, Μεμάλι, Λούμης, Σαγκατέλοφ, Χάνος- Σαλλάκου, Ι.Ζαραφωνίτης (64’ Κουτσοποδιώτης), Μπέγκα, Κοξίδης, Ι.Β.Ζαραφωνίτης (79’ Αβραντάς), Παπασταύρου.