Αναμενόμενη λίγο –πολύ η επικράτηση του Αστέρα επί του Ασκληπιού των χιλίων προβλημάτων, ο οποίος και σήμερα είχε μόλις 11 παίκτες να παρατάξει.

Σαφής η ανωτερότητα των φιλοξενούμενων, που πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 2-0, μετά από γκολ του Μανιάτη στα τελευταία 5 λεπτά του ημιχρόνου.

Στο 75’ ο Χριστόπουλος έκανε το πλασέ, βρήκε και σε αμυντικό που πήγε να διώξει κι έγινε το 0-3.

Στο 85’ ο Μελάνης κέρδισε πέναλτι, το κτύπησε ο ίδιος και διαμορφώθηκε το 0-4.

Ο Ασκληπιός δεν απείλησε τον Χουρμούζη, ενώ ο Αστέρας θα μπορούσε να είχε σκοράρει περισσότερες φορές από το πρώτο ημίχρονο ήδη.

Οι συνθέσεις:

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Α.Τόγιας): Καλυβόπουλος, Ρέκκας, Παβέλας, Μάντζαρης, Λαλιώτης, Καπετανκωνσταντής, Παπάζογλου, Παύλου, Κέκος, Πίτσας, Μπινιάρης.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Η.Βουβούσας): Χουρμούζης, Μαούρης, Ρεβίθη,ς Γκιαούρης, Σ.Μανδύλης (70’ Μελάνης)- Δωρής, Μπάρδης, Μανιάτης (60’ Π.Μανδύλης- Μητροσύλης (70’ Τράγκας), Χριστόπουλος, Παπαϊωάννου (65’ Ντόι).