Αν και προηγήθηκε ο Ποσειδώνας Διδύμων, έχασε από τον ΠΑΟΚ με 2-1 και μάλιστα για άλλη μια φορά δεχόμενος γκολ με ..παράξενο τρόπο, στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, όταν κι έγινε το 2-1.

Οπότε η ομάδα του Κουτσοποδίου παραμένει σε τροχιά πρωταθλητισμού.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε ο Ποσειδώνας, αφού στο 7’ ο Κοτσοβός από θέση μέσα δεξιά, ετοιμαζόταν για σέντρα, βλέποντας όμως τον Κομπόση να βγαίνει, με σουτ στην κλειστή γωνία άνοιξε το σκορ.

Ο ΠΑΟΚ άρχισε να πιέζει και ισοφάρισε στο 17’ με πλασέ του Μουζακιώτη, από κάθετη μπαλιά του Παναγιωτόπουλου.

Στο πρώτο ημίχρονο ο γηπεδούχος είχε τις εξής ευκαιρίες:

Με τον Ταραντίλη από δεξιά αν κι είχε επιλογή να γυρίσει σε δυο συμπαίκτες του, επιχείρησε ο ίδιος σουτ πάνω στον Χρήστου.

Από κόρνερ του Μπαβελή, ο Ταραντίλης έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Σουτ του Παιδάκη από μέσα αριστερά, μετά από κόντρες κατέληξε άουτ.

Στο 48’ ο Κουτσούκος προσπάθησε να κάνει κοντρόλ και γλίστρησε, ο Ταραντίλης κέρδισε, πέρασε και τον Χρήστου και πέτυχε το 2-1.

Σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ είχε μόνο μια ευκαιρία, στο 65’ όταν μετά από κούρσα του Η.Παπαγεωργόπουλου, ο Σταυρόπουλος βγήκε τετατέτ αλλά σημάδεψε το δοκάρι και στην συνέχεια χάθηκε η φάση.

Ο Ποσειδώνας είχε στο 80’ την δική του ευκαιρία, όταν από μπαλιά του Προσίλη, ο Κέλλη βγήκε μόνος κι έκανε την χειρότερη επιλογή να πλασάρει απευθείας λίγο άουτ.  Παράπονα για τον Ποσειδώνα που λίγο αργότερα βγήκε στην αντεπίθεση με τον Κοτσοβό σε πλεονεκτική θέση, αλλά σταμάτησε από τις φωνές των γηπεδούχων για πεσμένο παίκτη τους (θεωρούν ότι προσποιήθηκε τραυματισμό για να κόψει την φάση…).

Πάντως, ανασταλτικός παράγοντας ήταν ο βαρύς αγωνιστικός χώρος και ως αποτέλεσμα ήταν ο τραυματισμός του Κοροντίνη στο 35’.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ (Αθ.Τσιρόπουλος): Κομπόσης- Η.Παπαγεωργόπουλος (85’ Αποστόλου), Καρανάσιος, Ψύχος, Μπαβελής- Σιώτος, Παναγιωτόπουλος (75’ Σ.Παπαγεωργόπουλος), Παιδάκης (65’ τζανέτος) – Ταραντίλης, Μουζακιώτης (87’ Πίκος), Σταυρόπουλος.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ Δ. (Ν.Μητροσύλης): Χρήστου- Μέλση (80’ Μούγιος), Οικονομόπουλος, Κουτσούκος, Μπάρδης- Κοροντίνης (35’ Σ.Κονδύλης), Τρέσα, Δαγρές (60’ Δ.Προσίλης)- Κοτσοβός, Κέλλης, Μπροδήμας.

Διαιτητής: Αθανασόπουλος. Βοηθοί: Νενεκούμης, Πρεσβέλου.