Γ’ Εθνική: ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ 0-3 … … Έκανε επίδειξη ισχύος ο πρωτοπόρος του 7ου ομίλου

0
253

Την τρίτη του νίκη μακριά από την έδρα του πέτυχε ο Αήττητος Σπάτων, ο οποίος αύξησε την διαφορά του από την δεύτερη Χαλκίδα εκμεταλλευόμενος το ρεπό της.

Η ομάδα των Σπάτων ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος από τον Ερμή Κιβερίου και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο σκορ, το σουτ όμως του Φαρινόλα πέρασε μόλις άουτ από την εστία του Κοζιώτη.

Ότι όμως δεν πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο, το πέτυχε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, με δυο σχεδόν απανωτά γκολ.

Ο Κατσικογιάννης στο 51΄ έκανε το 0-1 με κεφαλιά, στην πρώτη του ουσιαστική επίθεση.

Στο 53΄ο Τσιλιγγίρης με σουτ από τη περιοχή και παρά τη προσπάθεια του Κοζιώτη, έγινε το 0-2.

Ο Αήττητος, έψαξε ακόμα ένα γκολ και το πέτυχε στο 86΄ με τον Γκούμα.

Ο Ερμής βρέθηκε από την αρχή να παρακολουθεί το ρυθμό που έδινε ο φιλοξενούμενος. Γενικά είχε προβλήματα και ουσιαστικά απείλησε μόνο μια φορά με τον Γκάτση που πρόλαβε τη μπάλα από κακό υπολογισμό αμυντικού αλλά βγήκε πλάγια. Να σημειωθεί η απουσία του τιμωρημένου και πρώτου σκόρερ της ομάδας Καραγκούνη, ενώ στον πάγκο έμεινε ο Γκάτσης κι εκτός 18αδας ο Κουτσοδήμος.

ΕΡΜΗΣ (Γ.Διαμαντής): Κοζιώτης, Ζίου (Μίλης), Σελλής, Χατζόπουλος, Σάκουλης- Μαρίνης (Γιάννος), Παπαϊωάννου, Μουσταφά- Αγγελόπουλος (Διαμαντής), Μπιτζής, Αντωνόπουλος (Γκάτσης).

ΑΗΤΤΗΤΟΣ (Π.Κωνσταντόπουλος): Μιχελής, Μουστάκης, Βιδάλης, Ηρακλής, Κωστόπουλος, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης (82’ Σκαφιδάς), Δουκάκης (65’ Γκούμας), Κρητικός, Τσιλιγκίρης (75’ Νικλητσιώτης), Φαρινόλα.