Νέα εναλλαγή στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου η Κορωνίδα μετά το 2-2 με τον Αργοναύτη, υποχώρησε στην δεύτερη θέση, πίσω από την Ένωση Λέρνας.

Έγινε ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον παιγνίδι, με πολύ δυνατό αέρα όμως, όπου η Κορωνίδα προηγήθηκε δυο φορές στο σκορ, ενώ ο Αργοναύτης ισοφάρισε στις καθυστερήσεις αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 60’.

Η Κορωνίδα με τον αέρα υπέρ της, ξεκίνησε καλύτερα και στο 16’ προηγήθηκε με σουτ του Α.Οψιμούλη από την περιοχή.

Ο Αργοναύτης που παρατάχθηκε με προβλήματα (εξ’ ου και ο Βαρβουλέτος αγωνίσθηκε σε θέση στόπερ), προσπάθησε να απαντήσει με κάποιες αντεπιθέσεις.

Οι γηπεδούχοι είχαν ένα σουτ του Ι.Οψιμούλη που κόντραρε και έφυγε κόρνερ και ένα σουτ του Αποστόλου που είχε την ίδια κατάληξη.

Στο δεύτερο ημίχρονο , με ευνοϊκό τον αέρα, ο Αργοναύτης ανέβηκε πιο ψηλά και στο 55’ ισοφάρισε.

Ο Διαμαντής κέρδισε πέναλτι από τον Μέγα, το κτύπησε ο Ισούφη και το 1-1.

Αμέσως μετά ο Αργοναύτης έχασε με αναγκαστική αλλαγή τον Π.Κάπλατζη.

Στο 60’ ο Αποστόλου πέρασε τον Ευσταθίου και ο Βαρβουλέτος υποχρεώθηκε να του κάνει φάουλ πριν μπει στη περιοχή, οπότε αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη κι αποβλήθηκε.

Στο 75’ μετά από σουτ του Νάτση κι απόκρουση του Πλατή, στην επαναφορά ο Νάτσης πέτυχε το 2-1.

Η Κορωνίδα είχε την υπεροχή και δυο καλές φάσεις στο 82’ και στο 84’ με φάουλ του Γιαννακόπουλου και σουτ, που απέκρουσε ο Πλατής.

Ο Αλευράς απεσώβησε το 2-2 σε σουτ του Χ.Κάπλατζη και φθάσαμε στο 93’ όταν έγινε μια μεγάλη μπαλιά, ο Φρέντ πήρε την κεφαλιά προς τα πίσω και ο Νέτζα με διαγώνιο σουτ ισοφάρισε.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Μανέτας έφυγε από μεγάλη μπαλιά, πήγε να περάσει τη μπάλα πάνω από τον Αλευρά αλλά του έφυγε έξω.

Οι συνθέσεις:

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Κ.Κλάδης): Αλευράς- Κούκλα, Ι.Οψιμούλης, Κουτσαύτης, Γιαννακόπουλος- Τσίτσης, Μέγας- Νάτσης (Κάλα) – Α.Οψιμούλης (Μάλαμας), Σχοινάς, Αποστόλου (Μπάζος).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Λ.Κούρος): Πλατής- Διαμαντής, Χ.Κάπλατζης, Βαρβουλέτος, Ευσταθίου- Τσουρδίνης, Ισούφη, Π.Κάπλατζης (56’ λ.τρ.Μανέτας) – Δριμούρας (61’ Ντόκου), Φρεντ, Νέτζα (94’ Τσάμης).