Μετά τον Άρη Ροϊνού και η Θύελλα Λιμνών αποχωρεί από το πρωτάθλημα της Α2 Αργολίδας.

Η Θύελλα- να θυμίσουμε- πέρυσι αγωνιζόταν στην Α1, δεν κατέβηκε στα δυο προηγούμενα παιγνίδια, δήλωσε αδυναμία και για το προσεχές παιγνίδι κι άρα αποσύρεται από το πρωτάθλημα επειδή συμπλήρωσε τρεις αποχές.

Κατά τα άλλα, στον 1ο όμιλο υπάρχει το ντέρμπι ανάμεσα στον πρωτοπόρο Πόρο και τον Εθνικό Τολού, ενώ ο Πανναυπλιακός υποδέχεται την άλλη ομάδα του Ναυπλίου, τον ΑΓΟΝ.
Επίσης ο Κεραυνός Ιρίων υποδέχεται την Ύδρα.

Για τον 3ο όμιλο το Ναύπλιο 2017 παίζει με τον Αχιλλέα Φιχτύου εκτός, ενώ τα Μέθανα υποδέχονται τον Ηρακλή Καρυάς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α2 (8η αγωνιστική):
1ος Όμιλος
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ – ΥΔΡΑ
γηπ. ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο, 13:30
Νενεκούμης Χ., Αργύρης Ι., Παπαβασιλείου Θ.

ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ – ΘΗΣΕΑΣ 0-3 α.α.

ΠΟΡΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
Κ.Ε. ΠΟΡΟΥ Σάββατο 15:00
Καπετάνιος Εμ. Π., Νώτης Χ., Κατσώνας Χ.

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – Α.Γ.Ο.Ν.
ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Σάββατο
Κόλλιας Δ., Λυκομήτρος Ε., Καρύκη Μ.

ΠΡΟΣΥΜΝΗ – ΚΛΕΩΝ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή, 15:00
Ζώης Μ., Στατεράς Π., Μπούκουρα Μ.

2ος Όμιλος
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ – Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Σάββατο, 15:00
Κόλλιας Γ., Γκουριώτης Κ., Κουκουφιλίππου Ε.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ
γηπ.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ Σάββατο, 15:00
Δρούζας Χ., Τσιλογιάννη Α., Βαρελά Β.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ- ΠΡΩΤΕΑΣ
γηπ.ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή, 10:30
Θεοδώρου Α., Κορολής Β., Ελεφάντης Χ.

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ
γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή, 12:00
Κόλλιας Δ., Σιαχάμη Α., Μελέτης Α.

3ος Όμιλος
ΜΕΘΑΝΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
γηπ.ΜΕΘΑΝΩΝ Σάββατο, 15:00
Κουτσούκος Γ., Στατεράς Π., Φιλιππόπουλος Κ.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ – ΝΑΥΠΛΙΟ 2017
ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Κυριακή, 11:30
Καπετάνιος Αθ. Π., Γκουριώτης Κ., Πρέσβελου Γ.

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
ΓΗΠ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή, 11:30
Σκιαδάς Δ., Τσατσούλη Β., Καρύκη Μ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Κυριακή, 15:00
Γκουριώτης Κ., Καπετάνιος Αθ. Π., Πρέσβελου Γ.

ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ – ΔΑΝΑΟΙ
ΓΗΠ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή, 15:00
Σιαχάμη Α., Κόλλιας Δ., Μελέτης Α.

 

- Advertisement -
loading...