Πολύ καλύτερη η ομάδα της Γλυφάδας, σε υψηλότερο επίπεδο από τα κορίτσια του Φείδωνα και με μια Σλοβάκα που έκανε την διαφορά, νίκησε με 6-0 την ομάδα του Άργους.

Το ημίχρονο πήγε 2-0, ο Φείδωνας ήταν καλά στημένος, αλλά με ένα φοβερό 10λεπτο στο δεύτερο μέρος, η Γλυφάδα ξέφυγε στο σκορ, με τις φιλοξενούμενες να μην μπορούν να ακολουθήσουν το σκορ.

Αποδεικνύεται πως η Α’ Εθνική είναι πολύ δύσκολη για μια άπειρη ομάδα σαν τον Φείδωνα, που δεν διαθέτει ξένες και που τα 2/3 των αθλητριών του δεν προπονούνται.

Η σύνθεση του Φείδωνα (Δ.Τότσικας): Γιαννακούλη, Πόρσουν, Κατσικάρη, Λέκκα, Καββαθά, Υψηλάντη (70’ Κυριακοπούλου), Λουκά (80’ Κοδέλα), Κουσκούκη (85’ Βλάχου), Σιώτου (50’ Χίκα), Καραγιάννη, Τριμπόνια.