Για μια ακόμη φορά ο Πανασιναϊκός σκόραρε στο τέλος και πήρε το τρίποντο από τις Σπέτσες.

Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, όπου οι Σπέτσες προηγήθηκαν, αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι το γύρισαν.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχαν καλές ευκαιρίες. Για λογαριασμό του Πανασιναϊκού είχε δυο πλασέ έξω ο Παπαδημητρίου, ενώ για τις Σπέτσες μια κεφαλιά του Μλάντοφ πέρασε λίγο έξω, σουτ του Βιγκλιάρη απέκρουσε σε κόρνερ ο Αναστασάκης, από την εκτέλεση του οποίου προέκυψε νέο σουτ του Κεφαλονίτη έξω.

Στο 57’ από δεξιά συνδυασμός Παρεμουτζιάν, Κομπόγιωργα, Σουλιά και ο πρώτος γύρισε παράλληλα στη περιοχή, όπου ο Κεφαλονίτης με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο 73’ από αριστερά ο Τοπάλι μπήκε στη περιοχή και έκοψε προς τον Τεμέλκοφ, το σουτ του οποίου κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 75’ συνδυασμός πάλι από δεξιά για τις Σπέτσες, ο Κρεμμύδας έκανε το τελικό σουτ, στη γραμμή ο Γιάνσεν έσωσε.

Στο 92’ αντεπίθεση για την ομάδα της Ασίνης, ο Μπέλμπα έβγαλε δεξιά στον Σκρέλι, αυτός γύρισε στη μικρή περιοχή, όπου βρισκόταν ο Καββεζός και το 1-2.

Οι συνθέσεις:

ΣΠΕΤΣΕΣ (Σπ.Μιχαλάκης): Μουράτης, Σουλιάς, Μέξης, Βιγκλιάρης, Παπανδρέου- Τριπολιτσιώτης, Παρεμουτζιάν, Μλάντοφ- Κομπόγιωργας, Κεφαλονίτης (64’ Κρεμμύδας),μ Σκαβάτσος.

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Π.Κοντός): Αναστασάκης- Γ.Ταμπάκης, Τ.Ταμπάκης, Γιάνσεν, Ρέζντα (80’ Σκρέλι)- Καββεζός, Τεμέλκοφ, Παπαδημητρίου (64’ Κωστόπουλος- Τοπάλι, Καραβιάς (92΄ Κονίδας), Μπέλμπα.