Καλύτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα ο Αριστέας, με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε του Ασκληπιού με 2-0 κι έφθασε τους 12 βαθμούς, έναντι 4 του Ασκληπιού.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Άργους είχε ευκαιρίες με Μαμμωνά και Παντελή, αλλά σκόραρε νωρίς στο δεύτερο, στο 50’ και μετά απο λίγο έγινε και το 2-0. Κάπου εκεί το παιγνίδι κρίθηκε.

Ο Ασκληπιός που το πάλεψε στο πρώτο μέρος, μετά το 2-0, το παράτησε. Είχε μόνο ένα σουτ του Πίτσα έξω, στο πρώτο ημίχρονο.

Το 1-0 έγινε στο 50’. Ο Φατούρος κέρδισε πέναλτι, το κτύπησε εύστοχα ο  Μπακατσέλος και η μπάλα στα δίχτυα.

Στο 55’ ο Βερβενιώτης πέτυχε το 2-0, με σουτ έξω από την περιοχή.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΙΣΤΕΑΣ (Απ.Κατσάς): Μαυρόγιαννης, Αλεξανδρόπουλος, Καρατζούλης, Καραβίδας, Μπακατσέλος- Φατούρος, Βόγκλης (75’ Μπουμπάρης), Παντελή- Μαμμαωνάς (46’ Πόθος), Βερβενιώτης (88’ Κοκοτός), Μποζιονέλος (78’ Τζάς).

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Α.Τόγιας): Καλυβόπουλος, Σμυρλής, Γεώργας Γ., Μάντζαρης, Μπαβέλας (88’ Ρέκκας)- Καραμπέτσος, Λαλιώτης, Καπετανακωνσταντής- Παύλου, Κέκος (46’ Υφαντής), Πίτσας.