Εθνικός Τολού-Πανναυπλιακός: Ένα παιγνίδι που ξυπνά μνήμες(!). Μόνο που αυτή τη φορά η αναμέτρηση είναι για την Α2 Κατηγορία Αργολίδας.

Ο Εθνικός Τολού, με μια αξιοπρεπή ομάδα, έχει επιλέξει να βρίσκεται στην Α2, οπότε αγωνίζεται χωρίς άγχος.
Από την άλλη, ο Πανναυπλιακός συγκροτήθηκε με την άνοδο ως μονόδρομο. Μόνο που το ξεκίνημα του πρωταθλήματος δεν είναι το αναμενόμενο, είναι στην 6η θέση του 1ου ομίλου, με 4 βαθμούς λιγότερους από τον Εθνικό.

Ο πρωτοπόρος Πόρος αγωνίζεται στον μαχητικό Κλέωνα Επιδαύρου, ενώ ο δεύτερος Κεραυνός Ιρίων παίζει εκτός με την Θύελλα Λιμνών (η οποία δεν κατέβηκε την προηγούμενη αγωνιστική, σε κάποια παιγνίδια εμφανίσθηκε με δυσκολία, οπότε είναι ένα καλό ερώτημα αν θα αντέξει ως το τέλος).
Επίσης, ο Άρης Ροϊνού δήλωσε αποχώρηση και τα Λευκάκια παίρνουν τους 3 βαθμούς άκοπα.
Στον 2ο όμιλο το ΟΦ Ηλιοκάστρου-Θύελλα Σκαφιδακίου είναι το πιο ενδιαφέρον παιγνίδι.
Στον 3ο όμιλο, το πιο αμφίρροπο παιγνίδι είναι το Δυοβουνιώτης -Μέθανα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής και οι διαιτησίες που ορίσθηκαν:

1ος Όμιλος
ΚΛΕΩΝ – ΠΟΡΟΣ
ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ Σάββατο 02/12/17 15:00
Ζώης Μ., Μαυροκορδόπουλος Ν., Κουτσούκος Γ.

ΘΗΣΕΑΣ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ
ΓΑΛΑΤΑ Σάββατο 02/12/17 15:00
Ρατσιάτος Ν., Τούμπας Σ., Γκουριώτης Κ.

Α.Γ.Ο.Ν. – ΥΔΡΑ
ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Κυριακή 03/12/17 14:00
Παπαγεωργόπουλος Ι., Τούμπας Σ., Αργυρόπουλος Α.

ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 03/12/17 15:00
Νενεκούμης Χ., Μαυροκορδόπουλος Ν., Βαρελά Β.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 03/12/17 15:00
Τσιτουρίδης Π., Τσιλογιάννη Α., Τριανταφύλλου Ρ.

2ος Όμιλος
ΠΡΩΤΕΑΣ – Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ
Ν.ΚΙΟΥ Σάββατο 02/12/17 15:00
Νώτης Χ., Στατεράς Π., Παπαγεωργόπουλος Ι.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ – ΛΥΓΚΕΥΣ
ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 03/12/17 15:00
Καρακάσης Γ., Τάγκαλης Ε., Μπαλλιού Δ.

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ
ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Κυριακή 03/12/17 15:00
Σκιαδάς Δ., Αργύρης Ι., Παρασκευόπουλος Γ.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ
ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ Κυριακή 03/12/17 15:00
Αθανασόπουλος Β., Τσατσούλη Β., Φιλιππόπουλος Κ.

ΛΕΥΚΑΚΙΑ – ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ 3-0 α.α.

3ος Όμιλος
ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Σάββατο 02/12/17 15:00
Κόλλιας Δ., Ελεφάντης Χ., Μυλωνόπουλος Ν.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – ΔΑΝΑΟΙ
ΛΥΡΚΕΙΑΣ Κυριακή 03/12/17 11:00
Αθανασόπουλος Β., Τσατσούλη Β., Φιλιππόπουλος Κ.

Ν. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 03/12/17 11:15
Γκουριώτης Κ., Σιαχάμη Α., Κόλλιας Δ.

ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΜΕΘΑΝΑ
ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Κυριακή 03/12/17 15:00
Νώτης Χ., Κάτσουδας Π., Μπέγκος Α.

ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Κυριακή 03/12/17 15:00
Ρούσσης Σ., Κατσώνας Χ., Καρύκη Μ.

- Advertisement -
loading...