Άλλη μια αγωνιστική χωρίς νίκη για τον Πανναυπλιακό, ο οποίος έμεινε στους 8 βαθμούς, ενώ ο πρωτοπόρος Πόρος έφθασε τους 15.

Η ομάδα του Ναυπλίου ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, αλλά πάλι δείχνει πρόβλημα στο γκολ και μάλιστα βρέθηκε και πίσω στο σκορ.

Ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκε κι άλλο γκολ κι από κει και μετά άρχισε να κυριαρχεί το άγχος.

Ευκαιρίες υπήρξαν, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι στο 85’ και τελικά ισοφάρισε στο 91!

Στο 30’ ο Σεργιανάι είδε αρκετά έξω από το τέρμα του τον Μαχαίρα, πέρασε τη μπάλα από πάνω του και πέτυχε από το 30 μέτρα το 0-1.

Στο 45’ από κόρνερ, με κεφαλιά ο Θ.Σαράντης ισοφάρισε.

Στο 54’ με φάουλ ο Φερχάτι έκανε το 1-2.

Ο Κλέωνας μετά το γκολ, με καλή ψυχολογία προσπάθησε για το αποτέλεσμα και το πέτυχε, αφού στο 85’ ο Γιωργή κέρδισε πέναλτι, ο Ρώτας όμως το απέκρουσε.

Τέλος στο 91΄ από κόρνερ, με κεφαλιά ο Μάκκας, πέτυχε το 2-2.

Κορυφαία χαμένη ευκαιρία για τον Πανναυπλιακό στο 94’ όταν πλασέ του Βαγ.Σαράντη πέρασε ξυστά από το δοκάρι.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Χρ.Βουρνάζος): Μαχαίρας, Σταθογιαννόπουλος (46’ Αργύρης), Κουγιάς, Ευστρατιάδης, Μουστάκας (80’ Βουρνάζος)- Μπρέγιανος, Μάκκας, Κυριακίδης- Γιωργή, Κίρκος (65’ λόγω τρ. Βαγ.Σαράντης), Θ.Σαράντης.

ΚΛΕΩΝΑΣ (Κ.Μπέκας): Ρώτας, Φάνης, Ζαφείρης, Ο.Τσόλης, Τσώλης- Ουρούτσι, Πουλάκης, Σεργιανάι, Μετσάνι- Μπέκα (94’ Βενιζέλος), Φερχάτι.