Μεγάλο σκορ στην Προσύμνη, όπου η τοπική ομάδα επικράτησε με 4-3 του Κεραυνού Ιρίων, σε ένα παιχνίδι που ήδη στο 11’ ήταν 2-2!

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για φέτος του Κεραυνού, που διαμαρτύρεται τόσο για την διαιτησία όσο και για την συμπεριφορά παραγόντων των γηπεδούχων.

Στο 1’ μπροστινή μπαλιά του Δεδούση, ο Π.Α.Σκούρας με πλασέ το 1-0.

Στο 2’ με τη σέντρα έφυγε ο Κράλεφ από αριστερά, γύρισε στον Λιαγκριδώνη κι αυτός το 1-1.

Στο 10’ ο Ρεβύθης πέτυχε το 1-2.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, στο 11’ σουτ του Ρούμπου, η μπάλα στο δοκάρι και μέσα.

Στο 30’ ο Ξυνός πέρασε για τον Ρούμπο, που πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Τυροβολά κι ο επερχόμενος Μερμίγκης έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 45’ έγινε το 4-2 όταν ο Π.Α.Σκούρας έδωσε στον Δεδούση κι αυτός στον Ρούμπο που πλάσαρε εύστοχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Προσύμνη κουράσθηκε και ο Κεραυνός που προσπάθησε περισσότερο, μείωσε στο 81’ με Κράλεφ, από φάουλ του Ρεβύθη.

Οι συνθέσεις:

ΠΡΟΣΥΜΝΗ (Β.Ξυνός): Μιχαλόπουλος, Χρόνης,  Κολιγλιάτης, Πετσέλης, Γ.Σταμάτης- Ξυνός, Ρούμπος, Δεδούσης- Π.Δ.Σκούρας (72’ Ηλιόπουλος), Μερμίγκης, Π.Α.Σκούρας (90’ Μαρκόπουλος).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Ι.Δρούζας): Τυροβολάς, Μ.Δρούζας, Πασπαλιάρης, Αναγνωστόπουλος (46’ Τζάνος), Ι.Δρούζας, Δωρής, Στεφανόπουλος, Καρβουνιάρης (83’ Σέρφας), Ρεβύθης, Κράλεφ, Λιαγκριδώνης.