Νικητής ο Τροιζηνιακός στο γειτονικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Πόρου, με σκορ 2-0.

Η ομάδα του Γαλατά έδειξε να το θέλει περισσότερο το παιγνίδι, έπαιξε πιο δυνατά κι αν κι έμεινε με παίκτη λιγότερο από το 1’ , σκόραρε στο 32’ και στο 75’ κι έφυγε με το τρίποντο απο το νησί.

Στα αξιοσημείωτα η αποβολή του Αθ.Καραμάνη, με δυο συνεχόμενες κίτρινες πριν γίνει καν η σέντρα, επειδή ειρωνεύθηκε τον διαιτητή Αθανασόπουλο.

Παρά το …σοκ, ο Τροιζηνιακός ξεκίνησε καλά και στο 15’ έβγαλε γρήγορη επίθεση με τον Σούχλα, ο οποίος κόπηκε από αμυντικό τελευταία στιγμή.
Στη συνέχεια, ένα σουτ του Σούχλα από δεξιά, πέρασε ελάχιστα έξω.

Στο 32’ με γυριστό ψαλίδι του Κατσέλη μέσα από την περιοχή, έγινε το 0-1.

Αποφασισμένος και πάλι βγήκε στο δεύτερο ημίχρονο ο Τροιζηνιακός και στο 75’ πέτυχε το 0-2 με απευθείας φάουλ του Σούχλα.

Επίσης, ο Τροιζηνιακός είχε τρεις φάσεις, με Σούχλα, Κατσέλη και Σουμπάμ.

Ο Ποσειδώνας, που βρέθηκε να χάνει από δικά του λάθη κι αδράνειες της άμυνας, άρχισε να μπαίνει στο παιχνίδι στο τελευταίο 10λεπτο και να πιέζει. Ο Χατζόπουλος αστόχησε σε ένα τετατέτ και στο άλλο, ο Σωτηράκης απέκρουσε.
Επίσης, ένα τετατετ είχε ο Στάικος άουτ.

Οι συνθέσεις:
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ (Ν.Σταύρου): Τζάνος-Πάνου (46’ Ρούσσος), Λόλας, Βλάχος, Τριμπόνιας (55’ Μίνο)- Αναγνωστόπουλος (70’ Στρατηγός), Ντάπι, Δρούγκας- Στάικος, Χατζόπουλος, Μισλίμ.
ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Δ.Καραμάνης): Σωτηράκης- Μπατζάβαλης (Μοχάμεντ), Δ.Σαμπάνης, Δελαπόρτας, Δ.Γκ.Σαμπάνης- Σούχλας, Μαρίνης (Τζιούλι), Σταματέλος, Σουμπάμ (Καρνέζης)- Κατσέλη, Καραμάνης.