Αρκετά τα ντέρμπι στην Α2 Αργολίδας

0
1303

Δεκαπέντε παιγνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Α2 Κατηγορία για αυτό το Σαββατοκύριακο. Πλούσιο το πρόγραμμα και με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους.

Στον 1ο όμιλο ξεχωρίζει το ΑΟ ΠΟΡΟΥ-ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ, με την ομάδα του Πόρου να έχει 2 βαθμούς περισσότερους από αυτήν του Ναυπλίου.
Στον 2ο όμιλο το Θύελλα Σκαφιδακίου-Λυγκεύς Λυρκείας ξεχωρίζει, μιας και θεωρείται πως εύκολα ο Φοίνικας θα περάσει απο τον ΑΟ Μιδέας.
Στον 3ο όμιλο υπάρχει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Παμμιδεατικό και Ναύπλιο 2017.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτησίες:

1ος Όμιλος
(5η αγωνιστική)

ΚΛΕΩΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ- ΥΔΡΑ
γηπ.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ Σάββατο 18/11/17 14:00
Μανούχος Ε., Δημάκης Γ., Παπαβασιλείου Θ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
γηπ.ΔΡΕΠΑΝΟΥ Σάββατο 18/11/17 16:00
Κόλλιας Γ., Λέκκας Χ., Λυκομήτρος Ε.

ΠΟΡΟΣ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
Κ.Ε. ΠΟΡΟΥ Κυριακή 19/11/17 14:00
Παπαγεωργόπουλος Ι., Στατεράς Π., Μαυροκορδόπουλος Ν.

ΘΗΣΕΑΣ – Α.Γ.Ο.ΝΑΥΠΛΙΟΥ
γηπ.ΓΑΛΑΤΑ Κυριακή 19/11/17 15:00
Θεοδώρου Α., Μυλωνόπουλος Ν., Κουκουφιλίππου Ε.

ΠΡΟΣΥΜΝΗ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 19/11/17 15:00
Κόλλιας Γ., Κορολής Β., Σταυρόπουλος Θ.

2ος Όμιλος
ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΓΟΥΣ- ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ
γηπ.Ν.ΚΙΟΥ Σάββατο 18/11/17 15:00
Ρατσιάτος Ν., Τσατσούλη Β., Φιλιππόπουλος Κ.

Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ν.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ
γηπ.ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ Σάββατο 18/11/17 15:00
Κατσώνας Χ., Μαυροκορδόπουλος Ν., Τούμπας Σ.

ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Σάββατο 18/11/17 15:00
Γκουριώτης Κ., Παπαγεωργόπουλος Ι., Κορολής Β.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ – ΛΥΓΚΕΥΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ
γηπ.ΛΕΡΝΑΣ Κυριακή 19/11/17 10:30
Κατσώνας Χ., Κουτσούκος Γ., Ελεφάντης Χ.

Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ
γηπ.ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00
Ζώης Μ., Αθανασόπουλος Β., Παπαβασιλείου Θ.

3ος Όμιλος
ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Σάββατο 18/11/17 15:00
Κουτσούκος Γ., Μπούκουρα Μ., Ελεφάντης Χ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – Ν. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ
γηπ.ΛΕΡΝΑΣ Σάββατο 18/11/17 15:00
Τριανταφύλλου Ρ., Βαρελά Β., Νενεκούμης Χ.

ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
γηπ.ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ Κυριακή 19/11/17 11:30
Κορολής Β., Βαρελά Β., Σταυρόπουλος Θ.

ΜΕΘΑΝΑ – ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ
γηπ.ΜΕΘΑΝΩΝ Κυριακή 19/11/17 14:00
Μαρινόπουλος Π., Λέκκας Χ., Αποστολόπουλος Δ.

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
γηπ.ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Κυριακή 19/11/17 15:00
Καπετάνιος Εμ. Π., Αργύρης Ι., Καρύκη Μ.