Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε η Κορωνίδα Κοιλάδας και πήρε τη νίκη, σε βάρος των Σπετσών, οπότε παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους ήταν στο 40’ όταν ο Σχοινάς κέρδισε πέναλτι από τον Μουράτη. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Νάτσης, η μπάλα όμως βρήκε το δοκάρι.

Στο 17’ από δεξιά ο Σχοινάς γύρισε στο σημείο του πέναλτι στον Νάτση, ο Μουράτης όμως απέκρουσε το σουτ του σχεδόν από το “γάμα”.

Στο 25’ φάουλ του Νάτση απέκρουσ εο Βιγκλιάρης στη γραμμή.

Στο 44’ σε σουτ του Ι.Οψιμούλη, ο Μουράτης έδιωξε κόρνερ.

Στο 65’ ένα καλό σουτ του Μέγα, η μπάλα έφυγε έξω.

Στο 72’ από κόρνερ κι απόκρουση του Μουράτη σε κεφαλιά του Σχοινά, ο τελευταίος πήρε το ριμπάουντ και πέτυχε το 1-0.

Στο 87’ ο Μουράτης δεν μπόρεσε να αποκρούσει τη μπάλα σε χαμηλό γύρισμα κι ο Α.Οψιμούλης πέτυχε το 2-0.

Σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο οι Σπέτσες είχαν ένα σουτ του Κεφαλονίτη, ένα φάουλ του Βιγκλιάρη και στο 89΄ μια κεφαλιά του Παπαδέα λίγο άουτ.

Οι συνθέσεις:

ΚΟΡΩΝΙΔΑ (Κ.Κλάδης): Αλευράς, Κούκλα, Ι.Οψιμούλης, Κουτσαύτης, Α.Οψιμούλης- Κάλα (49’ Μέγας), Τσίτση (60’ Χατζησταύρου), Νάτσης- Γιαννακόπουλος, Σχοινάς, Μπάζος (67’ Μάλαμας).

ΣΠΕΤΣΕΣ (Σ.Μιχαλάκης): Μουράτης, Σουλιάς, Μέξης, Βιγκλιάρης, Παπανδρέου- Τριπολιτσιώτης, Παπαδέας, Κουμπέγια- Κεφαλονίτης, Τσάνας, Παρεμουτζιάν (62’ Μλάζντοφ).