Προηγήθηκε πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα ο Ασκληπιός, όμως δεν μπόρεσε να το κρατήσει, ο Ποσειδώνας πέρασε μπροστά με 2-1, αλλά στο 44’ έγινε το 2-2. Έτσι με αυτό το σκορ οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη όμως έγινε το 2-4, ενώ ο Ασκληπιός αστόχησε σε πέναλτι για να μειώσει στο 80’.

Ο Ποσειδώνας ήταν που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεσε, είχε ευκαιρίες αλλά οχι κλασικές, ενώ ο Ασκληπιός προσπαθούσε αμυντικά να μείνει στο παιχνίδι.

Στο 1’ λοιπόν, με φάουλ από πολύ πλάγια του Λαλιώτη, που αιφνιδίασε τον Αποστόλου, έγινε το 1-0.

Στο 25’ και στο 35’ ο Κοτσοβός με δύο γκολ του έφερε την ομάδα του να γυρίζει το παιχνίδι.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όμως από αντεπίθεση ο Υφαντής πέτυχε το 2-2.

Στο 67’ φάουλ του Μπροδήμα από πλάγια, ο Κοτσοβός με κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι πέτυχε το 2-3.

Στο 76’ από σέντρα του Μπροδήμα, ο Σ.Κονδύλης πέτυχε το 2-4.

Στο 80’ από απόκρουση του Αποστόλου, ο Α.Κονδύλης έκανε πέναλτι στον Υφαντή, το κτύπησε ο Λαλιώτης, αλλά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και έξω.

Οι συνθέσεις:

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Α.Τόγιας): Καλυβόπουλος, Σμυρλής, Γεώργας, Μάντζαρης, Ελευθεράκος- Πίτσας, Καραμπέτσος, Λαλιώτης, Μπαβέλας, Ρέκκας (70’ Μπινιάρης), Υφαντής.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Ν.Μητροσύλης): Αποστόλου, Μέλση (85’ Προσίλης Ε.), Μούγιος, Κουτσούκος, Δαγρές (55’ Μπάρδης)- Προσίλης Δ., Κοτσοβός, Κοροντίνης (80’ Χίντα), Κονδύλης Σ., Κέλλη (60’ λόγω τρ. Κονδύλης Α.), Μπροδήμας.