Το ΒΙΝΤΕΟ του αγώνα ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ N.KIOY – ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ 2-1

0
499

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, ο Αργοναύτης επικράτησε με 2-1 του Αστέρα Δρεπανικού, ο οποίος πάντως παρατάχθηκε με βασικές ελλείψεις, από νωρίς έχασε με αποβολή τον Καζά και γενικά χρησιμοποίησε αρκετούς μικρούς.

Δείτε το σχετικό βίντεο του SPORT ΑΡΓΟΝΑΥΠΛΙΑ TV :

Επιθετικά ξεκίνησε από την αρχή ο Αργοναύτης και είχε ευκαιρίες σε σουτ του Δριμούρα από το πρώτο δοκάρι έξω.

Στο 13’ από βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Καζάς εκτός περιοχής με το χέρι έκοψε τη μπάλα σε προσπάθεια του Βαρβουλέτου κι αποβλήθηκε. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ότι η φάση ξεκίνησε από οφσάιντ.

Στη συνέχεια της αποβολής του Καζά, το φάουλ του Π.Κάπλατζη η μπάλα στο δοκάρι και κάτω.

Στο 24’ ο Βαρβουλέτος κέρδισε πέναλτι από τον Χαβενετίδη, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Π.Κάπλατζης.

Ο Αστέρας, που με παίκτη λιγότερο είχε ένα λόγο παραπάνω να παίζει πιο κλειστά, στο 30’ κέρδισε ένα φάουλ έξω από την περιοχή από αριστερά, το κτύπησε ο Π.Μανδύλης, η μπάλα κάπου βρήκε και σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα του Λάσκαρη.

Ο Αργοναύτης μπήκε καλά στο δεύτερο ημίχρονο με στόχο ένα γρήγορο γκολ και το πέτυχε στο 51’ με τον Π.Κάπλατζη, που πρόλαβε έναν αμυντικό και πλάσαρε, αξιοποιώντας γύρισμα από δεξιά.

Στο 58’ έμεινε με παίκτη λιγότερο και ο Αργοναύτης, επειδή ο Βαρβουλέτος αντίκρυσε την δεύτερη κίτρινη επειδή κλώτσησε τη μπάλα μετά από το σφύριγμα.

Ο Αργοναύτης είχε φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο με πιο κλασική τις δυο σωτήριες επεμβάσεις του Συγριμή σε δυο συνεχόμενα σουτ των Π.Κάπλατζη και Τσουρδίνη. Ο Συγκριμής απέκρουσε επίσης ένα καλό σουτ του Τσουρδίνη κοντά στο “γ”, ένα σουτ του Δριμούρα αποκρούσθηκε από πόδι αμυντικού.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Λ.Κούρος): Λάσκαρης, Διαμαντής, Μπούκουρης, Χ.Κάπλατζης, Ευσταθίου- Τσουρδίνης, Ντόκο (63’ λόγω τρ.Μανέτας), Π.Κάπλατζης- Βαρβουλέτος, Δριμούρας (69’ Χαϊμάνης), Νέτζια (86’ Γατσάκος).

ΑΣΤΕΡΑΣ (Η.Βουβούσας): Καζάς- Μαούρης, Ρεβίθης, Παπαϊωάννου, Χαβενετίδης (57’ Κατσαρός)- Ντεβές, Π.Μανδύλης, Μανιάτης- Μητροσύλης (66’ Τράγκας), Σπ., Μανδύλης (84’ Ντόι), Χριστόπουλος (9’ Συγριμής).