Με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανασιναϊκός νίκησε με 2-0 την νεανική ομάδα του Αριστέα Άργους.

Στο γήπεδο Επιδαύρου, έγινε ένα γενικά ισορροπημένο παιχνίδι, με κάποιες ευκαιρίες κι από τις δυο ομάδες. Πιο απειλητική πάντως η ομάδα της Ασίνης, η οποία στο 89’ έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας που αντίκρυσε ο Καραβιάς.

Πανασιναϊκός - ΑριστέαςΧωρίς γκολ το πρώτο ημίχρονο.

Στο 10’ φάουλ του Τοπάλι απέκρουσε ο Μαυρόγιαννης, ο οποίος σταμάτησε επίσης τον Καραβιά σε τετατέτ και τον Σκρέλι στο 30’.

Όσο για τον Αριστέα διαμαρτυρήθηκε πως κακώς του ακυρώθηκε γκολ ως οφσάιντ στο 20’.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βερβενιώτης και ο Παντελή έστειλαν την μπάλα έξω και πάνω στον Τσακάλη αντίστοιχα, ενώ μετά από λίγο, στο 65’ από μπαλιά του Τοπάλι στον Καραβιά, αυτός γύρισε στον Βλαντούση, που σκόραρε.

Ακολούθησε ένα διάστημα που ο Αριστέας πίεσε για ένα γκολ, χωρίς αποτέλεσμα και στο 90’ σε μια αντεπίθεση, ο Ρέζντα βρήκε τον Τοπάλι κι αυτός έκανε το 2-0.

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Π.Κοντός): Τσακάλης- Βλαντούσης, Τεμέλκοφ, Γιάνσεν, Ρέζντα- Καββεζός, Κ.Μπέλμπα, Σκρέλι- Τοπάλι,  Καραβιάς, Α.Μπέλμπα (46’ Μπιτινής- 67’ λ΄.τρ.Κονίδας).

ΑΡΙΣΤΕΑΣ (Α.Κατσάς): Μαυρόγιαννης- Αλεξανδρόπουλος, Μπακατσέλος, Βόγκλης, Καραβίδας- Φατούρος, Πόθος (46’ Παναγιωτόπουλος- 65’ Μποζιονέλος), Παντελή-  Ροκάι, Β.Βερβενιώτης, Τζας.