Σήμερα το απόγευμα είχαμε την κλήρωση του πρωταθλήματος της Α2, που θα γίνει σε 3 ομίλους, με συνολικά 30 ομάδες.

Στα αξιοσημείωτα ότι αποφεύχθηκε ο “εμφύλιος” ανάμεσα σε Πανναυπλιακό και Ναύπλιο 2017.
Ο Πανναυπλιακός εντάχθηκε στον 1ο όμιλο, όπου φαινομενικά δεν θα έχει αντίπαλο για την πρώτη θέση.
Στον 2ο όμιλο υπάρχει η Θύελλα Σκαφιδακίου και ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου με βλέψεις για την πρωτιά.
Τέλος, στον 3ο όμιλο έχουμε το Ναύπλιο 2017 και τα Μέθανα να έχουν τον πρώτο λόγο.

ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις.
Στην Α  φάση
οι  ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε διπλά παιχνίδια (9+9=18 αγωνιστικές).
Στη Β φάση
α) οι  πρώτοι των τριών ομίλων θα αγωνισθούν σε διπλά παιχνίδια μεταξύ τους (2+2=4 αγωνιστικές) για κατάταξη 1-3.
β) οι δεύτεροι έως ένατοι (2οι – 9οι) κάθε ομίλου θα αγωνισθούν σε διπλά  παιχνίδια μεταξύ τους, δηλαδή οι δεύτεροι μεταξύ τους, οι τρίτοι μεταξύ τους …έως  και οι ένατοι μεταξύ τους (2+2= 4 αγωνιστικές) για κατάταξη 4-27.
Σύνολο αγώνων 22 (18 στην Α’ φάση και 4 στην Β’ φάση)

Έναρξη Α2 κατηγορίας:  14-15 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

Η κλήρωση

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστικη
ΠΡΟΣΥΜΝΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
ΥΔΡΑ-ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
ΑΓΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ -ΚΛΕΩΝ Π.ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ-ΘΗΣΕΑΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ-ΑΟ ΠΟΡΟΥ

2η αγωνιστική
ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ-ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ
ΚΛΕΩΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
ΘΗΣΕΑΣ – ΠΟΡΟΣ
ΥΔΡΑ-ΠΡΟΣΥΜΝΗ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ-ΑΓΟΝ

3η αγωνιστική
ΘΗΣΕΑΣ-ΚΛΕΩΝ
ΠΟΡΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ-ΥΔΡΑ
ΠΡΟΣΥΜΝΗ-ΑΓΟΝ

4η αγωνιστική
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟ-ΘΗΥΣΕΑΣ
ΥΔΡΑ-ΠΟΡΟΣ
ΑΓΟΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΣΥΜΝΗ
ΘΥΕΑΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ-ΚΛΕΩΝ

5η αγωνιστική
ΚΛΕΩΝ-ΥΔΡΑ
ΘΗΣΕΑΣ-ΑΓΟΝ
ΠΟΡΟΣ-ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ-ΘΥΕΑΛΛΑ Λ.
ΠΡΟΣΥΜΝΗ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ

6η αγωνιστική
ΥΔΡΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
ΑΓΟΝ-ΘΥΕΑΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ-ΚΛΕΩΝ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ-ΘΗΣΕΑΣ
ΠΟΡΟΣ-ΠΡΟΣΥΜΝΗ

7η αγωνιστική
ΘΥΕΑΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
ΚΛΕΩΝ-ΠΟΡΟΣ
ΘΗΣΕΑΣ-ΠΡΟΣΥΜΝΗ
ΑΓΟΝ-ΥΔΡΑ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ-ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ

8η αγωνιστική
ΘΥΕΑΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ-ΘΗΣΕΑΣ
ΠΟΡΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ-ΥΔΡΑ
ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ-ΑΓΟΝ
ΠΡΟΣΥΜΝΗ-ΚΛΕΩΝ

9η αγωνιστική
ΠΡΟΣΥΜΝΗ-ΘΥΕΑΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ
ΑΓΟΝ-ΠΟΡΟΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ-ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ
ΚΛΕΩΝ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
ΥΔΡΑ-ΘΗΣΕΑΣ

Β ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ-ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΡΟΙΝΟΥ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΛΕΥΚΑΚΙΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ
ΛΥΓΚΕΑΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ-ΜΙΔΕΑ

2η αγωνιστική
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΛΥΓΚΕΑΣ
ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΜΙΔΕΑ
ΡΟΙΝΟ-ΣΚΑΦΙΔΑΚΙ
ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙ-ΛΕΥΚΑΚΙΑ

3η αγωνιστική
ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΠΡΩΤΕΑΣ
ΜΙΔΕΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΛΕΓΚΕΑΣ-ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΡΟΙΝΟ
ΣΚΑΦΙΔΑΚΙ-ΛΕΥΚΑΚΙΑ

4η αγωνιστική
ΜΑΛAΝΔΡΕΝΙ-ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ
ΡΟΙΝΟ-ΜΙΔΕΑ
ΛΕΥΚΑΚΙΑ-ΛΥΓΚΕΑΣ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΣΚΑΦΙΔΑΚΙ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ

5η αγωνιστική
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΡΟΙΝΟ
ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΛΕΥΚΑΚΙΑ
ΜΙΔΕΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ
ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΣΚΑΦΙΔΑΚΙ-ΛΥΓΚΕΑΣ

6η αγωνιστική
ΡΟΙΝΟ-ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙ
ΛΕΥΚΑΚΙΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ
ΛΥΓΚΕΑΣ-ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ
ΜΙΔΕΑ-ΣΚΑΦΙΔΑΚΙ

7η αγωνιστική
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΛΥΓΚΕΑΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΜΙΔΕΑ
ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ-ΣΚΑΦΙΔΑΚΙ
ΛΕΥΚΑΚΙΑ-ΡΟΙΝΟ
ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ

8η αγωνιστική
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ
ΜΙΔΕΑ-ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙ
ΛΥΓΚΕΑΣ-ΡΟΙΝΟ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΛΕΥΚΑΚΙΑ
ΣΚΑΦΙΔΑΚΙ-ΠΡΩΤΕΑΣ

9η αγωνιστική
ΣΚΑΦΙΔΑΚΙ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΡΟΙΝΟ – ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟ
ΛΕΥΚΑΚΙΑ-ΜΙΔΕΑ
ΛΥΓΚΕΑΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙ

Γ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική
ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΥΟΥ
ΠΑΜΜΙΔΕΑΤΙΚΟΣ-ΔΥΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
ΔΑΝΑΟΙ-ΝΑΥΠΛΙΟ 2017
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ-ΜΕΘΑΝΑ

2η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΩΝ-ΔΑΝΑΟΙ
ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ-ΑΤΡ.ΣΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ
ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΜΕΘΑΝΑ
ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ – ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ-ΠΑΜΜΙΔΕΑΤΙΚΟΣ

3η αγωνιστική
ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
ΜΕΘΑΝΑ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ
ΑΤΡ.ΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ

4η αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ-ΝΑΥΠΛΙΟ 2017
ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ-ΜΕΘΑΝΑ
ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ-ΑΤΡ.ΣΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ
ΔΑΝΑΟΙ-ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ-ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ

5η αγωνιστική
ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ-ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΝΑΥΠΛΙΟ 2017-ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
ΜΕΘΑΝΑ – ΔΑΝΑΟΙ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ
ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΤΡ.ΣΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ

6η αγωνιστική
ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ
ΔΑΝΑΟΙ-ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
ΑΤΡ.ΣΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ – ΝΑΥΠΛΙΟ 2017
ΜΕΘΑΝΑ – ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ

7η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ-ΑΤΡ.ΣΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ
ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ-ΜΕΘΑΝΑ
ΝΑΥΠΛΙΟ 2017-ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ
ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ-ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ-ΔΑΝΑΟΙ

8η αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ-ΝΑΥΠΛΙΟ 2017
ΜΕΘΑΝΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ
ΑΤΡ.ΣΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ-ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ-ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ

9η αγωνιστική
ΜΥΚΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΙΧΤΙΟΥ
ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ-ΝΑΥΛΙΟ 2017
ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ-ΜΕΘΑΝΑ
ΑΤΡ.ΣΧΙΝΟΧΟΡΙΟΥ-ΔΑΝΑΟΙ
ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ

 

- Advertisement -
loading...