Με ένα γκολ στο ξεκίνημα και δύο στο τέλος του ημιχρόνου, ο Τροιζηνιακός νίκησε κι απέκλεισε από την συνέχεια του κυπέλλου Αργολίδας, τα Μέθανα.

Σαφώς ανώτεροι οι γηπεδούχοι, που χρησιμοποίησαν πολλά νέα παιδιά, στα οποία θα στηριχθούν και φέτος.

Στο 5’ έγινε το 1-0, με απευθείας κόρνερ του Σταματέλλου.

Και άλλα δυο γκολ, σχεδόν απανωτά στη λήξη του ημιχρόνου:
Στο 43’ ο Κατσέλη μεσα απο την περιοχή πέτυχε το 2-0.
Και στο 45’ ο Κατσέλη έκλεψε και πάσαρε στον Σούχλα, ο οποίος δεν δυσκολεύθηκε να κάνει το 3-0.

Στο 37’ από σέντρα του Σταματέλλου, μόνος ο Σούχλας σούταρε, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και βρήκε το οριζόντιο δοκάρι, στην επιστροφή της ο Κατσέλη επιχείρησε το πλασέ, στη γωνία ο Ναλμπαντίδης εξουδετέρωσε.

Ενδιάμεσα είχαμε μια αδύναμη κεφαλιά από τον Σουμπάμ, ένα φάουλ του Σταματέλλου καλό, απο παράλληλο γύρισμα του Μοχάμεντ ο Κατσέλη δεν πρόλαβε και τέλος ο Ναλμπαντίδης πρόλαβε τη μπάλα σε πλασέ του Σουμπάμ.

Κυρίαρχος και στο δεύτερο ημίχρονο ο Τροιζηνιακός, που είχε δοκάρι στο 70’ με τον Σούχλα και στην συνέχεια ο Πολλάλης σούταρε άουτ. Επίσης, τελικές προσπάθειες με Κατσέλη , Μπόγρη και Δ.Γ.Σαμπάνη που εξουδετέρωσε ο Ναλμπαντίδης.

Τα Μέθανα, που ακόμη δεν έχουν πάρει τερματοφύλακα, δέχθηκαν γκολ σε οριακά σημεία του αγώνα, είχαν και δυο ατυχίες με τους τραυματισμούς του Λαζάρου πριν την έναρξη και του Παντελή στο 15’ . Ουσιαστικά απείλησαν με δυο σουτ του Δεϊμέζη, τα οποία σταμάτησε ο Σωτηράκης.

Οι συνθέσεις:

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Δ.Καραμάνης): Σωτηράκης- Μοχάμεντ, Δ.Χ.Σαμπάνης, Μπαλτάς (65’ Δελαπόρτας), Δ.Γκ.Σαμπάνης- Σούχλας, Σταματέλος, Μαρίνης, Σέχου (78’ Καρνέζης)- Κατσέλη (70’ Μπόγρης), Σουμπάμ (60’ Πολλάλης).

ΜΕΘΑΝΑ (Γ.Πάνου): Ναλμπαντίδης, Βλάχος, Παπουτσής, Παντελής (15’ λόγω τρ. Τριανταφύλλου), Τζαφέρης, Σαραντόπουλος, Μενιέ, Νίνος (Λεσιώτης), Δεϊμέζης, Κορδαλής (Κυριακούλης), Τριανταφύλλου.