Ο Ανταγόρας Κώ (Α’ Υποόμιλος) και ο Πελασγός (Β’ Υποόμιλος) εξασφάλισαν την άνοδο τους στην Α2 Γυναικών αφού τερμάτισαν αήττητοι στα αντίστοιχα Ειδικά Πρωταθλήματα που ολοκληρώθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

Ο ΟΑ Χανίων (άνευ αγώνα) είναι η ομάδα που παίρνει την πρώτη επιλαχούσα θέση.
Η ομάδα του Άργους, οι Δαναοί, παρά την προσπάθεια, αποδείχθηκε η πιο αδύναμη του ομίλου.

Φύλλα αγώνων
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ- ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 23-62
Δεκάλεπτα: 0-25, 10-41, 18-55, 23-62
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Μαυρέλης
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ (Κουλούκης): Μπενέκη 1, Μάρκου 6, Παναγιωτοπούλου 4, Αλμπέρτου 2, Μπαρτουτσή 4 (1), Κολιπέτσα, Σουλτανίδη, Καπετάνιου, Λέρμα 6, Τσαπανίδη.
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα 4, Κωστούλα 2, Μπαλάτσα, Σαράγια 2, Πατμίου 1, Κασαπόγλου 20 (2), Καραμπατζάκη 11, Σβύνου 10, Δρεττάκη 4, Στάκκου 7, Χατζηνικολάου.

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ- ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 32-48
Δεκάλεπτα: 8-7, 18-24, 27-27, 32-48
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Σκουλαρίκης
ΔΑΝΑΟΙ (Κουλούκης): Μπενέκη 15 (1), Μάρκου 5, Παναγιωτοπούλου 4, Αναπέρτου 2, Μπαρτουτσή, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη, Καπετάνιου 2, Λέρμα 4, Τσαπινίδη.
ΕΣΠΕΡΟΣ (Παπαγιαννόπουλος): Ψυρρή 13 (1), Φλογερά 1, Νάτσκου, Μαρίνη 10, Μαρούντα 10 (2), Τσιακμά 4, Ντάρλα, Τραγουστή 4, Λαγοπάτη 5, Ρεκουνιώτη.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Α’ Υποόμιλος)
1. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ   4-0 8
2. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ   3-1 7
3. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ   2-2 6
4. ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ   1-3 5
5. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ   0-3 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Β’ Υποόμιλος)
1. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ   3-0 6
2. ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ   2-1 5
3. ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ   1-2 4
4. ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΜΥΤ.   0-3 3

Πρόγραμμα Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Α’ Υποόμιλος):

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 50-42
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ- ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 32-48

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 62-55

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ-ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 23-62
ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 30-83

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ 69-23
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 66-52

ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΟΥ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 20-0
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 43-51

- Advertisement -
loading...