Θετικό κλείσιμο είχε για τον Αργοναύτη η χρονιά, αφού νίκησε και τον Εθνικό Τολού με 3-1, σε αγώνα που έγινε σήμερα το βράδυ. Γενικά ήταν καλύτερος και ήταν δίκαια η νίκη του.

Ο Εθνικός προηγήθηκε στο 15’ με προβολή του Δριμούρα, σε σέντρα του Παπαϊωάννου από δεξιά.

Στο 25’ από κόρνερ, με πλασέ ο Τσάμης ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 40’ από μπαλιά στην πλάτη του Βορινιώτη, βγήκε ο Μακρίδης και έκανε το 1-2

Ο Εθνικός είχε δοκάρι με τον Παπαϊωάννου για να κάνει το 2-1, ενώ δοκάρι είχε και ο Δριμούρας του Αργοναύτη πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε λιγότερες φάσεις, ο Αργοναύτης πάντως και πάλι ήλεγχε το παιχνίδι.

Δυο καλές ευκαιρίες είχε ο Δριμούρας, ενώ στο 80’ διαμορφώθηκε το 1-3 με τον Δριμούρα, σε σέντρα του Π.Κάπλατζη.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Π.Παπαγεωργόπουλος): Πνευματικός (60’ Μητράκος), Λεβειδιώτης, Ξυλινάς, Παπαγεωργόπουλος, Βορινιώτης Μ.- Ντόι, Κατσαρός, Μήτσουλας, Ρ. Δριμούρας, Παπανδριανός, Παπαϊωάννου.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Χ.Πούλος): Μπραιμλάρι, Διαμαντής, Μπούκουρης, Κάπλατζης Χ., Φλεβάρης- Μουσταφά, Κάπλατζης Π., Μακρίδης- Τσάμης, Δριμούρας (82’ Βασιλειάδης), Νέτζα (65΄ Λέντζιον).