Με νικητή την Μπουμπουλίνα Σπετσών έληξε το σημερινό εξ αναβολής παιχνίδι, με αντίπαλο τον Εθνικό Τολού.

Λίγα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, όπου οι Σπέτσες προηγήθηκαν. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ενδιαφέρον, με τους γηπεδούχους να μένουν για περισσότερη από μισή ώρα με παίκτη λιγότερο.

Πάντως και οι δυο ομάδες έχουν παράπονα από τον Α.Π.Καπετάνιο, που δεν έδωσε ένα πέναλτι στην κάθε μια.

Στο 14’ ο Μούχο πέρασε ανάμεσα από δυο αμυντικούς και κέρδισε τη μπάλα, στη συνέχεια με σουτ πέτυχε το 1-0.

Στο 22’ φάουλ του Παπαγεωργόπουλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Μπουλούμπασης.

Στο 40’ πλασέ του Μέξη, απέκρουσε ο Μητράκος.

Στο 57’ καλό σουτ από τον Δριμούρα, ο Μπουλούμπασης έχασε τη μπάλα, αλλά ο Σκαβάτσος έδιωξε.

Στο 60’ με σουτ του Παπαγεωργόπουλου στη κλειστή γωνία, ήρθε η ισοφάριση για τον Εθνικό.

Στο 61’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Τσάνας.

Στο 74΄σουτ του Λαδένογλου, η μπάλα λίγο έξω από τη συμβολή των δοκαριών.

Στο 77’ ο Ντόι, στον Παπανδριανό, το σουτ του οποίου έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Στο 78’ από σέντρα του Παρεμουτζιάν, δυνατή κεφαλιά από τον Λαδένογλου, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 82’ ο Παπαδέας πάσαρε στον Λαδένογλου, αυτός με σουτ μέσα από τη περιοχή κι αφού απέφυγε δυο αντιπάλους του, πέτυχε το 2-1.

ΣΠΕΤΣΕΣ (Σπ.Μιχαλάκης): Μπουλούμπασης, Κουμπέγια (51’ Πάτραλης), Παπαδέας, Βιγκλιάρης, Σκαβάτσος- Τριπολιτσιώτης, Μέξης, Μούχο- Λαδένογλου,Τσάνας, Παρεμουτζιάν.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Π.Παπαγεωργόπουλος): Μητράκος, Μήτσουλας, Μπαμμής, Γ.Βορινιώτης, Μ.Βορινιώτης- Ντόι, Ξυλινάς, Παπαγεωργόπουλος- Λεβειδιώτης, Παπανδριανός, Δριμούρας.