Αν και ο Ποσειδώνας προηγήθηκε και γενικά ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, τελικά, ο Πορτοχελιακός με δυο γκολ στην επανάληψη, νίκησε για δεύτερη φορά την ομάδα του Πόρου.

Στο 10’ σουτ του Δεϊμέζη κτύπησε στο σώμα του Λούμη κι έφυγε έξω.

Στο 13’ σουτ του Λούμης λίγο έξω από το «γάμα»

Στο 18’ διαγώνιο σουτ του Ι.Μ.Ζαραφωνίτη λίγο έξω.

Στο 24’ σουτ του Δεϊμέζη είχε την ίδια πορεία.

Στο 30’ από κόρνερ του Σαγκλατέλοφ, ο Σ.Ζαραφωνίτης έστειλε τη μπάλα λίγο έξω.

Στο 40’ σουτ του Δεϊμέζη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στη γωνία του Λούμη και το 0-1.

Στο 43’ σέντρα του Ι.Ζαραφωνίτη και σουτ του Μπέγκα από πλάγια, ο Τριμπόνιας απέκρουσε στη γραμμή, σε κόρνερ.

Στο 45’ από κόρνερ του Κοξίδη κι απόκρουση του Καραγιάννη, ο Σπ.Ζαραφωνίτης έπιασε σουτ που κατέληξε στο κάθετο δοκάρι και άουτ.

Στο 47’ σέντρα του Σαγκατέλοφ, ο Ι.Μ.Ζαραφωνίτης βγήκε τετατέτ, αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στο 65’ οι ίδιοι πρωταγωνιστές, η μπάλα πάλι άουτ.

Στο 69’ πέναλτι σε χέρι του Καπετανκωνσταντή, το κτύπησε ο Σπ.Ζαραφωνίτης και το 1-1.

Στο 75’ ο Σαγκατέλοφ στον Παπασταύρου, αυτός με διαγώνιο σουτ έκανε το 2-1.

Στο 90’ ο Σπ.Ζαραφωνίτης με ανάποδο ψαλίδι, έστειλε τη μπάλα λίγο έξω από το «γάμα».

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Παπασταύρου): Λούμης, Κοξίδης, Στρίγκος, Τζέλια (68’ Κουτσοποδιώτης Κ), Παπασταύρου, Μπέγκα, Ζαραφωνίτης Σπ., Λούμης, Ι.Ζαραφωνίτης (60’ Μεμάλι), Ζαραφωνίτης Ι.Μ. (82’ Αβραντάς), Σαγκατέλοφ.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Κ.Γκιών): Καραγιάννης,. Τριμπόνιας (65’ Στρατηγός), Μίνο (77’ Βούρτσας), Λόλας, Καπετανκωνσταντής, Αναγνωστόπουλος, Καϊκας, Ντάπιθ, Μισλιμ, Δεϊμέζης, Στάικος.