Εξασφάλισε την 2η θέση στον βαθμολογικό πίνακα ο Αργοναύτης, μετά την νίκη του με 2-0 επί της Ένωσης Λέρνας, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Έγινε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, όπου η Ένωση αγωνίσθηκε χωρίς τους δυο βασικούς της στόπερ.

Στο πρώτο 25λεπτο οι γηπεδούχοι με τον Αϊβαλιώτη βγήκαν δυο φορές σε καλή θέση, αλλά τα σουτ του έφυγαν έξω.

Σουτ έξω είχαν και οι Μακρίδης, Π.Κάπλατζης, Νέτζα.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 50’ σε σέντρα του Δριμούρα από αριστερά, δόθηκε πέναλτι σε χέρι του Κατσίρη, το κτύπησε ο Π.Κάπλατζης κι έτσι έγινε το 0-1.

Στο 84’ από συνδυασμό Π.Κάπλατζη, Μακρίδη, ο Χατζόπουλος με σουτ στη γωνία πέτυχε και το 0-2.

Η Ένωση είχε ευκαιρία με τον Καμπιώτη μετά το 0-1, ενώ ζητήθηκε πέναλτι όταν σε προσπάθεια του Αϊβαλιώτη για κεφαλιά ο τερματοφύλακας τον έριξε χωρίς να βρει μπάλα.

ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ (Χ.Αγγελόπουλος): Κατσαούνης- Διαμαντής, Κατσίρης, Αντωνιάδης, Νέζος (60’ Γκολέμης)- Γκουριώτης, Χατζησοφρωνίου, Γιάννος- Κρεμύδας, Αϊβαλιώτης, Καμπιώτης (80’ Θ.Βαρβέρης).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Χ.Πούλος): Μπραϊμλάρι- Διαμαντής, Μπούκουρης, Χ.Κάπλατζης, Φλεβάρης- Μουσταφά, Π.Κάπλατζης, Μακρίδης-Νέτζα (80’ Βασιλειάδης), Δριμούρας (65’ Χατζόπουλος), Μακαρατζής (46’ Λέντζιον).