Με γκολ των Αϊβαλιώτη, Καμπιώτη, η Ένωση Λέρνας επικράτησε με 2-1 του Εθνικού Τολού κι ενώ το σκορ ημιχρόνου ήταν ισόπαλο 1-1.

Το σκορ άνοιξε στο 20′. Μετά από συνδυασμό με τον Αντωνιάδη, ο Αϊβαλιώτης βγήκε τετατέτ , πλάσαρε στην απέναντι γωνία και έκανε το 1-0.

Ακολούθησαν ευκαιρίες: Σουτ του Αϊβαλιώτη άουτ, από σέντρα του Γκολέμη από δεξιά, πλασέ του Αντωνιάδη σταμάτησε ο Πνευματικός. Προσπάθεια του Καμπιώτη από αριστερά και σέντρα, κεφαλιά του Αϊβαλιώτη έξω.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, από λάθος στο κέντρο της Ένωση και μπροστινή μπαλιά, ο Λεβειδιώτης ισοφάρισε.

Στο 55′ ο Πνευματικός ανέτρεψε εκτός εστίας τον Καμπιώτη κι αποβλήθηκε, με τον Μητράκο να παίρνει θέση κάτω από τα δοκάρια.

Στο 60′ από κάθετη του Παππά στον Καμπιώτη, αυτός αν και με πλάτη στο τέρμα, γύρισε και με σουτ πέτυχε το 2-1.

Ευκαιρίες είχαν ακόμη με τον Αϊβαλιώτη (κεφαλιά στο δοκάρι), μια ακόμη κεφαλιά με τον Αντωνιάδη, ενώ άλλα δυο σουτ έπιασε ο τερματοφύλακας του Εθνικού.

Όσο για τον φιλοξενούμενο, μετά και την αποβολή, δεν μπορούσε να απειλήσει.

ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ (Χρ.Αγγελόπουλος): Μαυροκορδόπουλος, Διαμαντής, Παππάς, Μπόμπος, Γκουριώτης, Αντωνιάδης (70′ Θ.Βαρβέρης), Κατσίρης, Χατζησοφρωνίου- Γκολέμης (60′ Β.Βαρβέρης), Αϊβαλιώτης, Καμπιώτης (90′ Κατσαούνης).

ΕΘΝΙΚΟΣ: Πνευματικός, Μήτσουλας, Μπαλλής, Βορινιώτης, Δριμούρας- Ξυλινάς, Ντόι (82′ Κατσαρός), Δουγέκος (70′ Παπαϊωάννου)- Λεβειδιώτης, Παπανδριανός, Μουτζούρης (55′ Μητράκος).