Σε ένα ανοικτό και χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον παιχνίδι, η ομάδα του Ποσειδώνα για άλλη μια φορά αποτελεσματική επιθετικά, επικράτησε με 4-1 του Πανασιναϊκού, προηγούμενη με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Αρκετά νωρίς, στο 9’ ο Μπροδήμας άνοιξε το σκορ.

Στο 14’ ο Αντωνόπουλος πέτυχε το 2-0 και στο 32’ ο Μ.Τρέσα έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια με το 3-0.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, στο 50’ ο Καραβιάς μείωσε για τους φιλοξενούμενους.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο 79’ με γκολ του Αντωνόπουλου από προσπάθεια και κόψιμο του Μπροδήμα.

Στο τελευταίο 15λεπτο ο Ποσειδώνας έγινε πολύ πιο επικίνδυνος και οι Κοτσοβός, Αντωνόπουλος, Μπάρδης, Χίντα έχασαν αξιόλογες ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Ν.Μητροσύλης): Σερέτης- Πλατανίτης (80’ Α.Κονδύλης), Μέλση, Σ.Κονδύλης, Β.Προσίλης (46’ Μπάρδης)- Χίντα, Κοτσοβός, Α.Τρέσα (46’ Ν.Αποστόλου), Μ.Τρέσα- Μπροδήμας, Αντωνόπουλος.

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Χ.Σταυρόπουλος): Νικολίτσας, Σκρέλι (85’ Α.Μπελμπα), Κωστόπουλος, Καββεζός, Γιάνσεν (46’ Παπασαραντόπουλος)- Τεμέλκοφ, Παπαδημητρίου, Τσακάλης- Τοπάλι, Καραβιάς, Τσαβδαράς.