Ασπρόπυργος, Ατλαντίδα  και Αστέρας Βλαχιώτη προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Κυπελλου Ερασιτεχνών, με την ολοκλήρωση των σημερινών αγώνων.


Ο Αργοναύτης έχασε με 3-1 από την Ατλαντίδα Ανθούσας, ο Αστέρας Βλαχιώτη νίκησε στον Ηρακλή Ψαχνών με 3-1 (54’ Μαναρίτσας- 32’ Μπριλλάκης, 81’, 89’ Λιόσης), ο Ασπρόπυργος νίκησε 5-4 στα πέναλτι το Λεωνίδιο (ο κανονικός αγώνας έληξε 0-0, η παράταση με 1-1 απο γκολ των Σιώπη στο 97’ και με πέναλτι του Λαμπρογιώργου στο 112’).

Έτσι, στην επόμενη φάση έχουμε:

Ατλαντίδα- Ασπρόπυργος
Χωρίς αγώνα ο Αστέρας Βλαχιώτη.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και τα ζευγάρια της επόμενης στους 9 ομίλους:

1ος όμιλος
1η αγωνιστική
Άρης Αβάτου- Ελπίδα Σκουτάρεως
ΑΕ Διδυμοτείχου- ΓΣ Προσοτσάνης 4-0
Κεραυνός Πέρνης- ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-4

2η αγωνιστική (12/4)
ΑΕ Διδυμοτείχου- ΠΑΟΚ Κοσμίου
Χωρίς αγώνα περνάει ο νικητής 1

2ος όμιλος
1η αγωνιστική
Μακεδονικός Βεύης- ΠΟ Τριγλίας 1-2
ΠΑΟΚ Κρηστώνης- ΑΕ Αλεξάνδρειας
Εδεσσαϊκός- ΠΑΟ Κουφαλίων 1-2

2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής (2)- ΠΑΟ Κουφαλίων
Χωρίς αγώνα περνάει ο ΠΟ Τριγλίας

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
ΑΕ Λευκίμμης- ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0
Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα- Πυρσός Γρεβενών 2-1
Καστοριά- Θύαμις Καστρίου 2-1

2η αγωνιστική (12/4)
Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα- Καστοριά
Χωρίς αγώνα περνάει η ΑΕ Λευκίμμης

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
Διγενής Νεοχωρίου- Ολυμπιακός Λαμίας 0-2
ΑΟ Σελλάνων- Αλμυρός 0-1 παράτ.
Ποσειδών Ν. Πόρων- Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

2η αγωνιστική (12/4)
Αλμυρός- Ποσειδών Ν. Πόρων
Χωρίς αγώνα περνάει ο Ολυμπιακός Λαμίας

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
Απόλλων Πάργας- Φωκικός  5-6 πέν. (0-0)
Σκουφάς Κομποτίου- ΑΕ Μεσολογγίου 2-0
Αίολος Καρπενησίου- Αναγέννηση Σχηματαρίου 0-2

2η αγωνιστική (12/4)
Σκουφάς Κομποτίου- Αναγέννηση Σχηματαρίου
Χωρίς αγώνα περνάει ο Φωκικός

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
Ηρακλής Ψαχνών- Αστέρας Βλαχιώτη 1-3
Αργοναύτης Νέας Κίου- ΑΟ Ατλαντίς 1-3
Ασπρόπυργος- Λεωνίδιο  5-4 πέν. (1-1 παράτ., 0-0 καν. αγών.)

2η αγωνιστική (12/4)
ΑΟ Ατλαντίς- Ασπρόπυργος
Χωρίς αγώνα περνάει ο Αστέρας Βλαχιώτη

7ος όμιλος
1η αγωνιστική
Ηρακλής Ξυλοκάστρου- Καλαμάτα 0-2
ΑΟ Κατασταρίου- Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 2-0
ΑΟ Σάμης- Πανηλειακός 0-5

2η αγωνιστική (12/4)
ΑΟ Κατασταρίου- Πανηλειακός
Χωρίς αγώνα περνάει η Καλαμάτα

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
Σούρμενα- Πυθαγόρας Σάμου 3-0
ΑΟ Σύρου- Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-1
Ηρακλής Θυμιανών- Διαγόρας Ρόδου 1-5
Χωρίς αγώνα περνάει το Κερατσίνι

2η αγωνιστική (12/4)
Διαγόρας Ρόδου- Σούρμενα
ΑΟ Σύρου- Κερατσίνι

9ος όμιλος
2η αγωνιστική (12/4)
Ερασιτέχνες Πλατανιά- Ηρόδοτος
Επισκοπή- ΟΦ Ιεράπετρας

- Advertisement -
loading...