Στο πρώτο 20λεπτο, οι δύο ομάδες μπήκαν με αναγνωριστικό τρόπο και στο 23ο ήρθε η πρώτη φάση για την ΑΕ Καραϊσκάκης, με το Βελέτη να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, όμως την μπάλα να φεύγει άουτ.

Στην επόμενή της ευκαιρία, με τη συμπλήρωση του ημιώρου, η αρτινή ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί, με τον Ζυγκερίδη, με σουτ την έστειλε στη γωνία του Καλογεράκη, για το 0-1.

Οι τυπικά γηπεδούχοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν άμεσα.

Ο Αβραμίδης  γύρισε την μπάλα, ο τερματοφύλακας της ΑΕ Καραϊσκάκης δεν έκανε κοντρόλ, και η μπάλα κατέληξε βασανιστικά στα δίχτυα του για το 1-1.

Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, ο Κυβελίδης βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Καλαμαριάς μπήκε καλύτερα στο γήπεδο.

Οι φάσεις ήταν λιγοστές μπροστά στις δύο εστίες, μέχρι το 67ο, όταν ο Απόλλων πήρε κεφάλι στο σκορ, με το νεοεισελθόντα Συμελίδη, να πλασάρει το Σιαράβα μέσα από την περιοχή.

Η αντίδραση των παικτών του Θεοδοσιάδη ήταν άμεση, με τον Παπανίκου να βρίσκει στην περιοχή με σέντρα το Γυφτοκώστα, κι αυτό να σκοράρει για ακόμη ένα ματς, γράφοντας το 2-2.

Το νικητήριο γκολ τελικά, ήρθε στις καθυστερήσεις, με χρυσό σκόρερ τον Μαζιώτη με κοντινό πλασέ, και να γράφει σε νεκρό σχεδόν χρόνο, το 2-3,

Απόλλων Καλαμαριάς (Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Κυβελίδης, Χατζηδημητρίου (61′ Συμελίδης), Πετρούσης, Καπίας,Φάμπιο, Λιόνης, Χασομέρης, Καλαϊτζίδης (80′ Βεργώνης), Δαλιανόπουλος (82′ Γεωργιάδης), Καλογέρης.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Θεοδοσιάδης): Σιαράβας, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Αβραμίδης, Καραγιαννίδης, Κουσίδης (55′ Κόλλινς), Χαρτσιάς, Ντατίδης, Γυφτοκώστας (70′ Μαζιώτης), Ζυγκερίδης, Βελέτης.