Η δεύτερη αγωνιστική των αγώνων πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής πόλο γίνεται αυτή την Κυριακή και στο οποίο συμμετέχει ο Ναυτικός Ομιλος Ναυπλίου, με στόχο την παραμονή.

Το ξεκίνημα έγινε με αντίπαλο την ομάδα του ΠΕΚΕΒ (Βροντάδος Χίου) την πρώτη του αγωνιστική.

Το έργο της ομάδας του Βασίλη Κεφαλά μοιάζει με ευκολότερο από πέρσι, αφού φέτος ουσιαστικά πέφτουν δύο ομάδες μετά την αποχώρηση του Ηρακλή και του ΝΟ Καβάλας. Παρ’ όλα αυτά αν η σωτηρία έρθει χωρίς τη διαδικασία των πλέι άουτ οι άνθρωποι της ομάδας της Αργολίδας θα είναι πολύ ευχαριστημένοι.


Το πρόγραμμα:

Α΄  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Κυριακή 26/03/2017

ΩΡΑ: 09.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η αγωνιστική Κυριακή 26/03/2017
ΩΡΑ: 15.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 
Τα αποτελέσματα:

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
Παρασκευή 17/03/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ  8-12

Σάββατο 18/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΠΕΚΕΒ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  16-8

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Σάββατο 18/03/2017

ΩΡΑ: 16:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ  4-10

ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΕΚΕΒ  4-7

Κυριακή 19/03/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΠΕΚΕΒ – ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  11-7

ΩΡΑ: 11:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  8-10

ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΠΕΚΕΒ  12-8

ΩΡΑ: 18:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  15-8

Βαθμολογία

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9 (3 αγ.)
  2. ΠΕΚΕΒ 9 (4 αγ.)
  3. ΝΟ Ναυπλίου 3 (2 αγ.)
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3 (3 αγ.)
  5. Άρης Νίκαιας 0 (4 αγ.)

Το ρόστερ του ΝΟ Ναυπλίου

Γιώργος Ντέμος -Κωνσταντίνος Δανίηλ (τερματοφύλακες)

Νότης Μανταφούνης -Σπύρος Μάρης -Πέτρος Χονδροκούκης- Μανώλης Χαρκοφτάκης -Παντελής Σαπψής -Νίκος Πόπιτς -Χρόνης Ανδρόνικος -Φίλιππος Μογγολιάς -Νίκος Βουρλέτσης -Βασίλης Μαλεβίτης -Ανδρέας Λέκκας (περιφερειακοί)

Γιάννος Σατριβανόπουλος -Χρήστος Κοντός -Τσουρκάνου Κυπριανός -Γιάννης Αποσκίτης (αμυντικοί)

Τάσος Κούτρης -Παναγιώτης Κούτρης -Δημήτρης Μυλωνάς-Αλέξης Μάνεσης (φουνταριστοί)

Η  ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ 2017:

Το Πρωτάθλημα Β΄ ΑΝΔΡΩΝ 2017 έχει προγραμματισθεί να διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

Α΄ Φάση Α’ Γύρος: 17-19/03/2017

Α΄ Φάση Β’ Γύρος: 21-23/04/2017

Β΄ Φάση: 16-18/06/2017

Τελική Φάση: 14-16/07/2017
Σύμφωνα με την προκήρυξη:

A΄ Φάση

Πέντε (5) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων σε δύο (2) γύρους.

Μετά το τέλος των δύο γύρων της Α’ Φάσης, οι (3) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, προκρίνονται για τους 3 ομίλους ανόδου (15 ομάδες) και οι (2) τελευταίοι για τους 2 ομίλους καθόδου (10 ομάδες).

Β΄ Φάση

Οι 3 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο σχηματίζουν 3 ομίλους ανόδου των 5 ομάδων και γίνονται αγώνες με το σύστημα Pool εντός των ομίλων (όλοι με όλους).

Οι 2 τελευταίες ομάδες από κάθε όμιλο σχηματίζουν 2 ομίλους των 5 που αγωνίζονται στα Play Out της Β’ Φάσης επίσης με το σύστημα Pool.

Οι 2 τελευταίες ομάδες των ομίλων των Play Out, υποβιβάζονται στην Γ’ κατηγορία. Σύνολο: 4 ομάδες.

Οι υπόλοιπες 3 ομάδες κάθε ομίλου, σύνολο 6 παραμένουν στην Β’ κατηγορία.

Τελική Φάση

Προκρίνονται, οι (2) πρώτες ομάδες για την Τελική Φάση. Στους αγώνες ισχύει η Ισοπαλία.

Οι 4 πρώτες ομάδες ανέρχονται στην Α2.

 

 

 

- Advertisement -
loading...