Παιχνίδι με αρκετές συγκινήσεις σήμερα στο Δρέπανο, όπου ο Τροιζηνιακός προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο κι είχε ενα χαμένο τετατετ.

Στην επανάληψη ο Πανασιναϊκός έκανε μια υπερπροσπάθεια και παρά τις απώλειες λόγω τρυματισμών, μείωσε σε 2-3 στο 85’ διαμαρτυρήθηκε έντονα ζητώντας δυο πέναλτι στη συνέχεια αλλά στο τέλος έγινε το 2-4.

Στο 36’ από κάθετη μπαλιά του Σταματέλλου, ο Σούχλας πρόλαβε την έξοδο του Τσακάλη και πέτυχε το 0-1.

Στο 43’ από κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε από την περιοχή του Τσακάλη και ο Σαραντόπουλος με σουτ απο κοντά πέτυχε το 0-2.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Τσακάλης σταμάτησε σε τετατέτ τον Σαραντόπουλο.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47’, απλο παράλληλη μπαλιά του Σούχλα από αριστερά, ο Τόκι προ κενής εστίας πέτυχε το 0-3.

Στο 78’ από κάθετη του Τοπάλι, ο Φουρνάρος μείωσε σε 1-3.

Στο 85’ απο φάουλ, ο Τεμέλκοφ μείωσε σε 2-3.

Μετά το 2-3, οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή Σκιαδά για τη μη υπόδειξη ενός πέναλτι στον Τεμέλκοφ από τον Σωτηράκη και στον Φουρνάρο από αμυντικό.

Από την άλλη, ο Τσακάλης απέκρουσε δυο τετατετ των Κατσέλη και Σούχλα, ενώ στο 93’ ο Σαραντόπουλος διαμόρφωσε το 2-4.

ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ (Χ.Σταυρόπουλος): Τσακάλης, Κωστόπουλος (57’ λόγω τρ. Προύτσος), Γιάνσεν, Τεμέλκοφ, Καββεζός- Παπαδημητρίου, Σαρακινιώτης, Γιαννόπουλος (46’ λόγω τρ. Τοπάλι)- Βλαντούσης, Καραβιάς, Σκρέλι.

ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ (Γ.Πασιάκος): Σωτηράκης, Γάτσινος, Πάνου, Δελαπόρτας, Σαμπάνης- Δρούγκας, Σταματέλλος, Σαραντόπουλος- Τόκι, Κατσέλη, Σούχλας.