Η αναμέτρηση ανάμεσα στον Δούκα και τον πρωοπόρο ΙΕΚ ΞΥΝΗ, δεσπόζει στο πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, με τον Διομήδη να υποδέχεται το νεοφώτιστο Σεριφάτο Αιγίου. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 11 Μαρτίου 2017
Καματερού 16:00, ΑΕΚ- Φοίβος Συκεών (Βήτας- Σκλαβενίτης)
ΔΑΚ Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας- Φίλιππος Βέροιας (Πατιός- Τσιάνας)
ΔΓ Νικαίας 18:00, Άρης Νικαίας- ΑΕΣΧ Πυλαίας (Συρεπίσιος- Μερτινιάν)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΠΑΟΚ- Πανελλήνιος (Μπέτμαν- Νάσκος)
Νέα Κίος 18:00, Διομήδης Άργους- Σεριφάτο Αιγίου (Καραπάνος- Κουτσός,)

Κυριακή 12 Μαρτίου 2017
Δαϊς 15:00, ΑΣΕ Δούκα- ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Τσάκωνας- Τόλιος)

Βαθμολογία Handball Premier (σε 17 ματς)

           Ομάδα               Βαθμοί                  Γκολ

1.   ΙΕΚ ΞΥΝΗ                  31                .. 451-373
2.   ΑΣΕ Δούκα                26                .. 419-356
3.   Διομήδης Άργους       25                .. 402-365
4.   ΠΑΟΚ                       23                .. 463-378
———————————————————
5.   ΑΕΚ                          23                .. 470-427
6.   Πανελλήνιος              22                .. 394-369
7.   Φίλιππος Βεροίας       21                 .. 434-379
8.   Σεριφάτο Αιγίου         11                .. 431-483
9.   Φοίβος Συκεών           8                 .. 243-402
10. Αερωπός Έδεσσας       8                 .. 424-448
———————————————————
11. ΑΕΣΧ Πυλαίας            6                 .. 400-508
12. Άρης Νικαίας              0                .. 346-461

Οι σκόρερς

Ο Βεσελίνοβιτς του ΠΑΟΚ είναι στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερς στην πρέμιερ λίγκ του χάντμπολ. Στην δεύτερη θέση ο Ιούλιος Αργυρού του Διομήδη.

Αναλυτικά η κατάταξη, με όσους έχουν πετύχει πάνω απο 50 τέρματα:

  1.  VESELINOVIC SLOB.-Π.Α.Ο.Κ 104
  2.  ΑΡΓΥΡΟΥ  ΙΟΥΛΙΟΣ -ΔΙΟΜΗΔΗΣ 99
  3.  ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΝΙΚ.-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 94
  4.  ΠΑΠΑΚΥΠΡΙΑΝΟΥ Γ.-Ι.Ε.Κ. ΞΥΝΗ 89
  5.  ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ -Α.Ε.Κ. 82
  6.  ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΙΣΤ.-Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ 80
  7.  ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ -Α.Ε.Κ. 79
  8.  HOGGAS- Α.Ε.Κ. 77
  9.  STOSIC -ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ  76
  10.  ΜΕΛΕΤΑΚΟΣ -ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 76
  11.  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ -ΠΥΛΑΙΑ 74
  12.  ΑΛΒΑΝΟΣ -Ι.Ε.Κ. ΞΥΝΗ 72
  13.  MATOVIC -ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 71
  14.  ΚΥΡΙΑΚΟΥ -ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 69
  15.  VRAZALICA -ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 68
  16.  ΖΑΜΠΟΥΝΗΣ -Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ 67
  17.  ΔΟΜΠΡΗΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 64
  18.  KBILΑSHVILI -ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ 63
  19.  ΣΕΙΡΕΚΙΔΗΣ -ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 61
  20.  ΤΣΑΜΕΣΙΔΗΣ -ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 61
  21.  ΣΤΟΥΜΠΗΣ -ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 61
  22.  ΚΕΔΕΡΗΣ -Ι.Ε.Κ. ΞΥΝΗ 59
  23.  ΚΩΣΤΑΚΙΔΗΣ -ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 57
  24.  ΜΠΑΓΙΟΣ -Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ 56
  25.  ZULFIC -ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 53
  26.  ΤΟΥΤΣΗΣ -ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 52
  27.  ΠΑΠΑΔΙΟΝΥΣΙΟΥ -Ι.Ε.Κ. ΞΥΝΗ 52
  28.  ΚΑΛΟΜΟΙΡΟΣ – ΠΥΛΑΙΑ 51
  29.  ANDREJIC -Α.Ε.Κ.  51

 

 

- Advertisement -
loading...