Δυσκολεύθηκε η Ένωση Λέρνας, τελικά πήρε την νίκη σε βάρος του Ατρομήτου Παναριτίου με 3-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερο το μυαλό τους στο τελικό κυπέλλου της Τετάρτης.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε πολύ καλά και στο 16’ προηγήθηκε με τον Κοσμά. Στην συνέχεια όμως, δέχθηκε πλήγμα με τον τραυματισμό του Κολιζέρα κι επειδή δεν υπήρχε άλλος τερματοφύλακας (ο Καλαλάς έχει πρόβλημα με τον χιαστό), ο Μαυρόγιαννης κλήθηκε και πάλι να υπερασπιστεί την εστία της ομάδας του.

Ο Ατρόμητος στάθηκε καλά σε όλο το ημίχρονο. Στο 30’ ο Κοσμάς από μπαλιά του Καλυβά σούταρε άουτ. Στο 38’ από το σημείο του πέναλτι ο Καλυβάς σούταρε επίσης έξω, όπως και ο Καραμάνος στο 42’.

Στο δεύτερο μέρος η Ένωση ανέβηκε, θέλοντας να σκοράρει. Η πρώτη σημαντική φάση όμως έγινε για τον Ατρόμητο στο 50’ όταν η επόπτης Βαρελά ακύρωσε γκολ, με τον Ατρόμητο να διαμαρτύρεται για αλλοίωση αποτελέσματος.

Στο 75’ με σουτ του Καμπιώτη έγινε το 1-1.

Στο 87’ με φάουλ του Παππά έγινε το 2-1, με τον Ατρόμητο να διαμαρτύρεται και πάλι για φάουλ- ανακάλυψη.

Και στο ξεκίνημα των καθυστερήσεων ο Καμπιώτης βγήκε τετατετ και πέτυχε και το 3-1.

Η Ένωση είχε ένα σουτ του Καμπιώτη, μια κεφαλιά του Αϊβαλιώτη και άλλες δυο φορές οι Καμπιώτης και Αγγελόπουλος βγήκαν σε θέση βολής αλλά έστειλαν την μπάλα έξω.

ΕΝΩΣΗ (Χ.Αγγελόπουλος): Κατσαούνης- Διαμαντής, Παππάς, Κατσίρης, Βαρβέρης (46’ Αγγελόπουλος)- Γκουριώτης (46’ Μπόμπος), Χατζησοφρωνίου, Λιαγκριδώνης- Κρεμύδας (75’ Γκολέμης), Αϊβαλιώτης, Καμπιώτης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Α.Καχριμάνης): Κολιζέρας (28’ Καλυβάς)- Δ.Μιχαλόπουλος, Ε.Μιχαλόπουλος, Θ.Γκολέμης, Πίτρης- Καϊαφας, Καραμάνος, Μίχος- Κλειούφης, Κοσμάς, Μαυρόγιαννης.